Днями у США опублікували остаточні результати виборів, згідно з якими Дональд Трамп вдруге став президентом країни. Ще до офіційного вступу на посаду він почав формувати свою команду чиновників, зокрема призначив республіканця Майка Волца радником із питань національної безпеки.
Це відставний армійський “зелений берет”, який є провідним критиком Китаю і відомий своїми неоднозначними висловлюваннями про війну в Україні. Про таке призначення 12 листопада повідомило агентство Reuters із посиланням на джерела, знайомі із ситуацією.
“Це потужна роль, яка вимагає затвердження Сенатом. Волц відповідатиме за інформування Трампа з ключових питань національної безпеки та координацію з різними агентствами. Розкритикувавши адміністрацію Байдена за провальне виведення військ із Афганістану у 2021 році, Волц публічно похвалив зовнішньополітичні погляди Трампа”, – йдеться у публікації.
Республіканець має довгу історію у політичних колах Вашингтона. Він був директором із оборонної політики при міністрах оборони Дональді Рамсфелді та Роберті Гейтсе. У 2018-му його обрали до Конгресу.
Майк Волц є головою підкомітету збройних сил Палати представників, який займається військовою логістикою, а також входить до складу спеціального комітету з розвідки. Крім цього, він є членом оперативної групи республіканців щодо Китаю.
За даними видання, Волц, який служив у Національній гвардії у званні полковника, розкритикував діяльність Китаю в Азійсько-тихоокеанському регіоні та заявив про необхідність для США бути готовими до потенційного конфлікту в регіоні.
Ставлення Волца до війни в Україні
Нещодавно республіканець визнав, що його погляди на Україну змінилися. Після вторгнення російських військ у 2022 році він закликав адміністрацію президента Джо Байдена надати Києву більше зброї, щоб допомогти йому відтіснити ворога. Однак під час заходу минулого місяця Волц заявив, що необхідно переглянути цілі США в Україні.
“Чи в інтересах Америки, чи збираємося ми вкладати час, кошти та ресурси, які нам зараз так потрібні у Тихому океані?” – риторично сказав він.
Також американець похвалив Трампа за те, що він підштовхнув союзників із НАТО витрачати більше коштів на оборону, але на відміну від новообраного президента, не пропонував Штатам вийти з Альянсу. На його переконання, “вони можуть бути союзниками та друзями та вести важкі розмови”.
Раніше Трамп оголосив про ще дві ключові постаті у своїй майбутній адміністрації. Зокрема, він має намір призначити конгресменку-республіканку Еліз Стефанік на посаду посла США в ООН, а колишнього виконувача обов’язків директора Імміграційної та митної поліції (ICE) Тома Хомана – “прикордонним царем”, наділивши його широкими повноваженнями щодо депортації нелегальних іммігрантів.
Як повідомляв OBOZ.UA, радник чинного президента США із питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Джо Байден переконуватиме адміністрацію Трампа й Конгрес у необхідності підтримки України. Зазначалося, що цю тему він обговорюватиме 13 листопада, коли республіканець на запрошення відвідає Овальний кабінет.
Джерело: OBOZ.UA