Для того, щоб одна з країн НАТО відправила свої війська в Україну, потрібна згода всіх держав блоку, проте існують варіанти, щоб обійти це правило. Наприклад, рішення можуть ухвалюватися на національному рівні чи певною коаліцією країн.

Про це в коментарі Радіо Свобода сказав посол Литви в Північноатлантичному Альянсі Дейвідас Матульоніс. За його словами, Вільнюс підтримує ідею Франції щодо можливого відправлення західних військ в Україну.

За словами дипломата, якщо Париж все ж вирішить це зробити, йому не знадобиться дозвіл блоку.

“Це можуть бути національні рішення, група країн, коаліція, яка бажає приєднатися до цієї ініціативи. Тут не обов’язково мати погодження чи мітку НАТО”, – пояснив Матульоніс.

Як зазначив посол Литви в НАТО, станом на сьогодні це лише ідея і члени блоку мають різні позиції та думки щодо цього.

Він припустив, що цю тему можуть порушувати міністри закордонних справ НАТО на зустрічі в Брюсселі наступного тижня.

“Від них насамперед залежить процес підготовки військ і, можливо, деякі країни рано чи пізно приєднаються”, – додав дипломат.

Зазначимо, що напередодні видання Le Monde з посиланням на джерела написало, що Британія та Франція відновили секретні дискусії щодо можливого введення своїх військ в Україну. Також обговорюється можливість створення приватних оборонних компаній на її території.

Раніше дискусію про введення військ в Україну ініціював президент Франції Еммануель Макрон на зустрічі союзників у Парижі у лютому, проте вона викликала сильний опір деяких європейських країн на чолі з Німеччиною.

Як повідомляв OBOZ.UA, глава МЗС Італії Антоніо Таяні сказав, що країна не відправлятиме своїх військових в Україну. Таке рішення він пояснив спробою уникнути ескалації.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *