Призначення нових керівників Податкової служби та Фінмоніторингу допомогло зупинити в Україні одразу кілька тіньових фінансових схем. Такими схемами користувалися не лише бізнесмени, але й посадовці. Зупинення таких схем – це перші результати призначення нового керівництва, впевнений президент України Володимир Зеленський.

Про це голова держави розповів у зверненні до країни за підсумками дня, 4 лютого. Відповідні “важливі доповіді щодо фінансової чистоти в країні”, за його словами, пролунали сьогодні на засіданні РНБО.

“Результати по тіньових фінансових схемах, які нарешті зупинені. І це стосується і олігархів, і посадовців, і депутатів, і тих, хто використовував або використовує різні фонди, щоб фактично приховувати кошти. Мільярди гривень. Відповідні матеріали вже у правоохоронних органів”, – зазначив президент.

Також, за його словами, сьогодні на засіданні Ради нацбезпеки та оборони було ухвалено чергове рішення щодо санкцій.

Списки незабаром. Буде кілька жорстких пакетів“, – пообіцяв президент.

Також на засіданні РНБО урядовці доповіли щодо підтримки українців за програмами “єПідтримка”, “єОселя”, “Зроблено в Україні”, безкоштовного харчування дітей у школах тощо.

“Майже 13 мільйонів заявок на “єПідтримку” і майже 13 мільярдів гривень виплачено безпосередньо українським сім’ям, нашим громадянам. Кількість учасників програми доводить її потрібність і потрібність аналогічних програм прямої підтримки людей”, – розповів глава держави.

За словами президента, 5 мільйонів клієнтів програми “Національний кешбек” – “така кількість учасників говорить сама за себе”.

Володимир Зеленський окремо зазначив, що влада “готує на весну індексацію пенсій”, і вона відбудеться вже 1 березня.

“В Україні є значна проблема з дисбалансом імпорту й експорту. Імпорт – і це стосується не зброї – значно перевищує наш експорт. Тенденція, яку потрібно змінити. Варто створювати значно більше можливостей для виробництва в Україні, для підтримки всіх форм економічної діяльності в Україні. Так само, як ми вже заводимо іноземні інвестиції у виробництво зброї, урядовці повинні працювати й щодо інших галузей”, – заявив президент.

Зрозуміло, що нарощування ВВП у країні, яка перебуває у війні, потребує окремої уваги до безпеки економічної діяльності. Задля цього держурядовці повинні “працювати з європейськими партнерами”.

“Тут багато аспектів: від гуманітарного розмінування, розмінування аграрних земель до більшого захисту наших міст – ідеться передусім про протиповітряну оборону”, – сказав Володимир Зеленський.

Стосовно українського повітря голова держави зазначив, що для розвитку Повітряних сил ЗСУ країна “готує зміни”.

“Готуємося до того, як в українському небі запрацюють французькі винищувачі з нашими пілотами”, – уточнив президент.

Також Володимир Зеленський нагадав, що зустрівся з керівником МАГАТЕ Рафаелем Гроссі. Він підкреслив – у МАГАТЕ підтримують українську стратегію добудови атомних блоків на Хмельницькій АЕС.

“Ми говорили з паном Гроссі і про українців – про наших громадян, про заручників, яких російські окупанти захопили, – з Енергодара. Очікуємо, що МАГАТЕ буде активним у роботі заради звільнення цих українських громадян”, – додав президент.

Київ та Вашингтон разом працюватимуть, аби “повернути законний український контроль” над Запорізькою АЕС, і запрошують партнерів з ЄС “працювати разом на цьому напрямі”.

“Це взаємовигідні речі – це енергетика, яка зробить значно міцнішою Європу та значно взаємовигіднішими наші відносини з Америкою. Команди України та Сполучених Штатів уже почали предметно говорити, і сьогодні керівник Офісу Андрій Єрмак говорив із Майклом Волцом, ми готуємо графік зустрічей”, – зазначив президент.

Як повідомляв OBOZ.UA, США у січні запровадили нові санкції проти Росії – під обмеження потрапили ключові підприємства, іноземні партнери та окремі особи, причетні до незаконного управління окупованою Запорізькою АЕС, та дочірні компанії “Росатому”.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *