З переписки в одному батьківському чаті:

– Не хочу, щоб дитина вчилася під ракетами, це ж буде братська могила, можна вийти з 7 класу?

А тепер уявіть, що це чат батьків в окупації.

Поки країна рахує, скільки шкіл мають укриття (спойлер – мало) і хто нестиме відповідальність – буквально – за життя дітей (навіть не спойлер, бідні вчителі), коротко моя особиста думка. Офлайн можливий лише в західних регіонах. І то, і то. Змішаний формат – оптимально і ефективно.

До речі, знайшла статтю, де досить комплексно зібрані відповіді на головні питання, знаю, що багатьох херсонців ця тема хвилює, тож лишу в коментарі.

Так от там є цитата. Прем’єр-міністр Шмигаль наголосив, що навчальний рік на тимчасово окупованих територіях теж відбуватиметься в онлайн-форматі.

І моє улюблене:

Наразі немає прямих рекомендацій, як саме це буде відбуватися, якщо окупанти, скажімо, остаточно перекриють виходи в інтернет. Але із встановленим VPN учні матимуть змогу навчатися за українськими програмами. Ну, і додається сакраментальний заклик виїжджати.

“Українське” навчання в Херсонській області планують розпочати з 1 жовтня. Але ж є одне страшне але. Навчання “російське”, яке почнеться раніше.

Далі коротка історія одного ліцею, яка є типовою ілюстрацією і направду вимагає роз‘яснень влади.

Доброго дня, пані Тетяно! Хочу розповісти вам про Виноградівський ліцей на Херсонщині.

І вчителі, які мають проукраїнську позицію (їх лишилося 11 з загальної кількості 50), і батьки учнів хочуть, щоб ця історія набула розголосу.

Щоб потім ті, хто співпрацює з окупантами, не змогли на ходу перевзутися.

До речі, вчителям, які пішли на співпрацю, уже виплатили по 10 тисяч рублів і обіцяють зарплату за все літо. Батькам, які погодяться, теж обіцяють по 10 тис.

Мова йде про навчання офлайн і за російською програмою. Дехто з цих вчителів вже пройшли перепідготовку у Криму. У них тепер нова фішка – “ми залишились заради дітей”.

Як діяти, коли змушують дітей вчитися за російськими програмами, батьки не знають і взагалі в шоці.

Вибачте, що так сумбурно. У нас три дні немає зв’язку, це з російської сімки (до питання про зв‘язок для дистанційного навчання в окупації)

Директор каже, що цим 11 проукраїнськи налаштованим учителям будуть платити 2|3, а “гості” поки не чіпають.

Просто цікаво, що про це думає обласна влада. По-моєму, такого ще не було, щоб так багато вчителів погодилося співпрацювати з окупантом.

А батькам же треба розуміти позицію влади, а ми її не чуємо.

Ще по темі – люди мені пишуть, що в батьківські чати додаються невідомі “вчителі” і просять реєструватися на дистанційне навчання.

Також є чимало іншої шизофренії – школи в окупації пишуть батькам, що вчитимуть онлайн навіть тих, хто виїхав і вже влаштувався у школу за місцем тимчасового проживання.

Але то дрібниці у порівнянні з тим, перед яким вибором опинилися люди в окупації.

Всі ж розуміють, що це лише питання часу, коли можуть “прийти” за батьками, які не пустять дітей вчитися по-русскі.

Пишіть мені в особисті, я безпечно оприлюдню ваші історії. Бо хай як важко, але #ХерсонцеУкраїна

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *