![](https://nationalnews.com.ua/wp-content/uploads/2025/02/27main-v1673364187.jpg)
Проєкт “Контракт 18-24”, який стартував в Україні 11 лютого, є дуже важливою ініціативою. Проте необхідно стимулювати молодь долучатися до лав Збройних сил не лише за допомогою фінансів.
Такий підхід, який ми бачимо зараз, є неправильним, адже це шлях до створення армії найманців. Таку думку у випуску OBOZ.Talk висловив командир підрозділу розвідки Сухопутних військ ЗСУ Денис Ярославський.
“Ми повинні все ж таки відштовхуватися від мотивації молодих хлопців, які прагнуть долучитись. Я вважаю, що даний законопроєкт або даний контракт повинні бути суміжними з новими законопроєктами”, – сказав він.
Має обговорюватися майбутнє, а якому ті молоді добровольці, які зараз приєднуються до армії, на законодавчому рівні матимуть шанс брати участь у виборах, у державотворенні, мати можливість бути призначеними на керівні посади в державі.
“Тобто всі, хто зараз не захотять приєднуватися до Збройних сил України, я це кажу не тільки про 18-23, а про чоловіків, тобто ізраїльський сценарій, не мають в подальшому, в своєму житті претендувати на жодну державну посаду. Тобто це ми повинні зараз зафіксувати як “Отче наш” для нашої країни. Це повинно стати мотиватором для молодих хлопців, які зараз приєднуються до Збройних сил України, саме це”, – заявив військовий.
ВІн додав, що держава таким чином зараз дуже ефективно заманює всіх молодих хлопців, але не підтверджує те, що вони будуть служити виключно в високотехнологічних військах. Це дронові війська, кібербезпека, усі підрозділи, які пов’язані з новітніми технологіями.
“Тому що це молодь, вона набагато ефективніше буде справлятися з цими задачами, ніж військовослужбовці 50+. Всі ці фактори повинні бути підрегульовані, і я вважаю, що задумка дуже ефективна, але вона повинна бути узгоджена на законодавчому рівні з подальшими привілеями для цих військовослужбовців”, – сказав Ярославський.
Також він відзначив важливість відповідальності держави у контексті іпотеки у випадку, якщо такий доброволець отримає поранення чи потрапить в полон.
“Коли цей молодий хлопець попаде в полон, або буде поранений, хто буде виконувати ці зобов’язані? Якщо він буде поранений, не буде отримувати зарплату, буде на лікуванні, що буде з цією іпотекою?” – такі питання поставив розвідник.
Крім того, через ці контракти виникли суперечки всередині війська. Ті військові, які стали до лав ЗСУ раніше і яким ще не має 25 років, не розуміють, чим вони відрізняються від тієї молоді, яка долучиться до війська зараз.
Як повідомляв OBOZ.UA, в Україні 11 лютого офіційно стартував проєкт “Контракт 18-24”. Це ініціатива для молоді вікової категорії 18-24 роки, яка готова добровільно приєднатися до Сил оборони на один рік.
Добровольцям пропонують виплату 1 000 000 гривень, щомісячне грошове забезпечення до 120 000 гривень, можливість скористатися “нульовою” іпотекою, навчання за державний кошт, безкоштовне медичне забезпечення, право на виїзд за кордон після року служби та гарантоване звільнення від мобілізації на 12 місяців після завершення контракту.
У застосунку Резерв+ з’явилася можливість подати заявку на укладення контрактної служби для громадян з 18 років. Оновлення вже доступні для платформ iOS та Android.
Ті добровольці віком 18-24 роки, які доєдналися до Збройних сил раніше ніж 11 лютого, також можуть отримати мільйон гривень. Для отримання коштів таким військовим необхідно звернутися до командирів.
Джерело: OBOZ.UA