Мобілізація в Україні триває і до центрів рекрутингу звертається все більше військовозобов’язаних громадян. При цьому жінок, які цікавляться службою в армії, стає також більше.

Результати роботи центрів рекрутингу в Україні

У МОУ розповіли, що в Україні побільшало жінок, які цікавляться службою в армії.

“Частка жінок серед кандидатів до Сил оборони, які долучаються до війська, збільшилася до 21%”, – уточнили в міністерстві.

Зазначається, що найбільше звернень від потенційних кандидаток зафіксовано:

  • у Чернівецькій області – 43%;
  • у Хмельницькій області – 42%;
  • у Тернопільській області – 37.

В цілому, згідно з інформацією Міноборони, від початку роботи центрів рекрутингу української армії, до них звернулися 42 366 громадян. При цьому впродовж минулого тижня – 1 064 особи.

Повідомляється також, що серед всіх звернень найбільший попит мають посади:

  • операторів БПЛА;
  • водіїв;
  • стрілецькі спеціальності.

Насамкінець, до топ-5 регіонів з найбільшою кількістю осіб, які долучились до лав Сил оборони, увійшли:

  • місто Київ;
  • Львівська область;
  • Харківська область;
  • Дніпропетровська область;
  • Запорізька область.

Нагадаємо, загальна мобілізація є процесом залучення громадян до Збройних сил України та інших військових формувань для оборони держави в умовах повномасштабної війни з РФ (на тлі загрози суверенітету й територіальній цілісності країни).

На початку листопада 2023 року в Україні затвердили Концепцію військової кадрової політики до 2028 року. Цей документ визначив стратегічне бачення розвитку військової кадрової політики у сфері оборони впродовж наступних п’ятьох років – як під час дії воєнного стану, так і в мирний час.

Дещо пізніше у Міноборони повідомили, що розпочали проект рекрутингу – для забезпечення армії та інших силових структур належною кількістю особового складу.

Експерти пояснили, що цей проект дозволяє людям обирати конкретний підрозділ та визначену посаду, щоб їхній цивільний досвід був найбільш корисним.

Перший центр рекрутингу української армії було відкрито 12 лютого у Львові. З кінця березня 2024 року активно відкриватись почали центри рекрутингу в інших локаціях.

З жовтня 2024 року правила мобілізації в Україні дещо змінили.

Наприкінці листопада стало відомо, що головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський доручив кожному командиру бригади створити штатний підрозділ рекрутингу. Таке нововведення має покращити організацію та супроводження заходів вербування добровольців.

В цілому станом на кінець лютого 2025 року в Україні функціонують 48 рекрутингових центрів (зокрема й один онлайн-центр). Їхні фахівці консультують та забезпечують супровід потенційних кандидатів до Сил оборони України.

Центри рекрутингу, які переважно розташовані у приміщеннях ЦНАПів, надають виключно конфіденційні консультації. На їх території заборонено проведення мобілізаційних заходів та вручення повісток групами оповіщення.

Читайте також, як Кабінет міністрів удосконалив порядок рекрутингу до армії в електронній формі.

Джерело: РБК Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *