
В експертному середовищі очікують помітної зміни офіційного курсу долара. За прогнозом, у травні він перебуватиме в межах від 41,6 до 42 грн. На 28 квітня Нацбанк оновив його до 41,75 грн, що на 6 коп. вище за поточний (який діятиме і на вихідних).
Про можливі зміни OBOZ.UA розповіла керівниця аналітичного департаменту “Фінансового пульсу” Діляра Мустафаєва. Вона зазначила: загалом у травні на валютний ринок впливатиме низка економічних факторів. Зокрема:
- направлена на зміцнення гривні монетарна стратегія НБУ;
- здійснення регулятором валютних інтервенцій “з метою зниження розриву між попитом та пропозицією іноземної валюти”.
“В умовах війни обрана стратегія гнучкості дозволяє уникнути різких коливань курсу”, – пояснила експертка.
- Поточний стан економіки України.
- Перебіг бойових дій.
- Економічні збитки від дій ворога.
- Шлях до миру та “ціна” за мир.
- Суспільні настрої.
“Не виключено, що на курсові показники може вплинути підписання угоди із США “про корисні копалини”, однак наразі важко прогнозувати, що міститиметься в тексті угоди та взагалі чи відбудеться підписання з подальшою ратифікацією у Верховній Раді України і коли вона гіпотетично може запрацювати”, – зауважила Мустафаєва.
Водночас вона наголосила: попри те, що на світових ринках збільшується вага євро, тоді як курс долара знижується, американська валюта залишається значущою для України. Адже понад 60% усіх експортних операцій здійснюється саме у ній.
“Крім того, державний бюджет прив’язаний саме до курсу долара. А ще суто “побутовий” фактор: громадяни звикли морально “конвертувати” власний заробіток, рівень цін у долари, а не, наприклад, у євро”, – констатувала експертка.
Як повідомляв OBOZ.UA, українські банки та обмінники можуть не приймати деякі купюри іноземних валют, зокрема долари. Причому на “законних” підставах – адже чинні правила дозволяють відмовлятися від прийому зіпсованих купюр.
Джерело: OBOZ.UA