Спеціальний представник президента США з питань України Кіт Келлог закликав російського диктатора Володимира Путіна визнати зміну ситуації на користь України. За його словами, за останні півтора року Росія не досягла серйозних успіхів на фронті, втратила сотні тисяч солдатів та не виграє цієї війни.

Про це генерал-лейтенант у відставці Келлог сказав в етері Fox News. Він наголосив на тому, що Москва не досягла жодного вагомого прориву на фронті, рухаючись “на метри, а не на милі”, тоді як українці воюють запекло на своїй землі. При цьому реальність кардинально відрізняється від риторики російського керівництва про нібито перемогу у війні.

“Росія не виграє цю війну. За останні півтора року Росія не досягла жодних серйозних успіхів… Вони втратили сотні тисяч солдатів, рухаються на метри, а не на милі. І українці воюють на своїй власній землі. Вони воюють запекло. Тому, коли Росія каже, що вони перемагають, це не так”, — зазначив Келлог.

За словами спецпредставника Трампа, Путіну треба зрозуміти зміну обставин, оскільки Україна перебуває в хорошій позиції. Водночас Європа активізує і створює сили підтримки незалежно від участі США, зокрема під керівництвом Великої Британії та Франції. Ці країни готові посилити допомогу Україні у разі потреби, наголосив Келлог.

Військовий шлях не дасть перемоги жодній стороні, вважає колишній військовий, і тільки дипломатія здатна завершити війну. Келлог підкреслив, що Київ це вже розуміє, а Москві також варто усвідомити реальність.

“І я думаю, що українці тепер це досить добре розуміють після минулого тижня. І я думаю, що росіяни повинні це зрозуміти”, — підсумував він.

Як повідомляв OBOZ.UA, увечері 23 квітня у Лондоні відбулася зустріч української делегації з Кітом Келлогом, спеціальним представником президента США Дональда Трампа з питань України. Зокрема, сторони домовилися продовжувати діалог та регулярні контакти.

Також Келлог назвав “абсурдом” оголошення главою Кремля Володимиром Путіним так званого триденного перемир’я на честь 9 травня. Він підкреслив, що Трамп намагається досягнути довгострокового, щонайменше 30-денного, припинення вогню.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *