
В Україні вже ухвалено всі рішення, необхідні для підписання угоди між Україною та США про створення Інвестиційного фонду відбудови у межах угоди про корисні копалини. Хоча фонд буде наповнюватися внесками США та України, його прибутки “будуть реінвестуватись виключно в Україну”.
Про це пізно ввечері 30 квітня повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Він зазначив, що необхідні рішення ухвалено українським урядом.
“Завдяки цій угоді зможемо залучити значні ресурси для відбудови, розпочати економічне зростання, отримати новітні технології від партнерів та стратегічного інвестора в особі США”, – вважає прем’єр країни.
Денис Шмигаль також описав ключові принципи угоди. Зокрема:
- Фонд створюється на засадах 50/50 й обидві сторони мають рівне право голосу.
- Україна зберігає повний контроль над надрами, інфраструктурою та природними ресурсами.
- Жодних боргових зобов’язань угода не передбачає.
- Фонд інвестуватиме в проєкти й буде гарантувати комерційні закупівлі продукції на умовах “бери або плати”.
- Угода не становитиме перепон для набуття Україною членства в ЄС.
Як повідомляв OBOZ.UA, Україна та США збираються підписати угоду про видобуток корисних копалин найближчим часом. Однак йдеться лише про укладання основної угоди, окремо очікується підписання ще двох технічних договорів, які детально визначать правила роботи фонду – і це буде дещо пізніше, зазначив Денис Шмигаль.
Ще 17 квітня Україна та США підписали меморандум про наміри укласти “ресурсну” угоду. Меморандум не вимагав згоди українського парламенту. У його тексті було описано лише бажання та наміри сторін.
Як зазначав президент України Володимир Зеленський, оновлена версія угоди про надра між Україною та США – значно сильніша і рівноправніша. Документ може бути вигідним як Вашингтону, так і Києву.
Джерело: OBOZ.UA