8 травня 2024 року, у День пам’яті та перемоги над нацизмом, Росія вкотре обстріляла Харків. Ракета влучила у стадіон біля школи, на якому четверо підлітків ганяли у футбол. Один із них, Артур, того дня втратив ногу. Недавно 15-річний хлопчина пройшов курс фізичної та психологічної реабілітації у санаторії на Закарпатті, яким його забезпечив Фонд Ріната Ахметова.

Мама Артура, Юлія, поділилася із Музеєм “Голоси Мирних” Фонду Ріната Ахметова історією сина – сам він воліє не згадувати зайвий раз трагічні події, які назавжди змінили його життя.

“Одразу після вибуху, ще до приїзду швидкої, першу допомогу постраждалим надали випадкові перехожі. Артур був у надважкому стані, але коригував дорослих щодо накладення турнікета. Втрата крові була великою. Перша операція тривала 8 годин і ніхто не давав гарантій, що він виживе”, – згадує події того фатального дня Юлія.

Кілька місяців жевріла надія, що ногу хлопцю вдасться врятувати, тому лікування продовжилося у Києві, в Охматдиті. Тоді лікарі збирали консиліуми, запрошували на консультації закордонних колег, та медицина виявилася безсилою.

“8 липня 2024 року був 10-й день після ампутації. Ми з сином ще перебували в Охматдиті. Саме того дня Росія випустила на дитячу лікарню ракети… Ми не змогли там залишатися і одразу вирушили додому”, – говорить Юлія.

Найбільше Артур переживав про те, як його сприймуть друзі. Детальніше про перші зустрічі сина з однолітками і те, як у житті родини з’явилася допомога від Фонду Ріната Ахметова, Юлія розповідає за посиланням.

У рамках проєкту “Реабілітація поранених дітей” програми “Рінат Ахметов – Дітям!” Фонд надає допомогу дітям до 18 років, які отримали важкі травми внаслідок війни. Завдяки програмі різнобічну підтримку отримали майже 6 мільйонів дітей з усієї України. Рінат Ахметов – Дітям. Допомога, що дарує завтра.

Якщо вашим дітям чи тим, про кого ви знаєте, потрібна допомога, пишіть у месенджер Фонду або телефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0800509001 (лінія працює з понеділка по п’ятницю).

Музей “Голоси Мирних” Фонду Ріната Ахметова збирає історії мирних мешканців України про війну. Його архів містить вже понад 130 тисяч історій.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *