Туреччина офіційно подала заявку на вступ до БРІКС – союзу країн, які розвиваються, названого на честь Росії, Бразилії, Китаю, Індії та ПАР. Анкара прагне посилити свій глобальний вплив і налагодити нові зв’язки за межами своїх традиційних союзників на Заході.
Про це йдеться в статті Bloomberg, опублікованій у понеділок, 2 серпня. За даними джерел агентства, Туреччина подала заявку на вступ до БРІКС ще кілька місяців тому на тлі розчарування відсутністю прогресу в її багаторічній спробі приєднатися до Євросоюзу.
Ця заявка також частково є результатом розбіжностей із союзниками по НАТО після того, як Анкара підтримувала тісні зв’язки з РФ після її вторгнення в Україну, розповіли джерела.
При цьому міністерство закордонних справ і адміністрація президента Туреччини відмовилися від коментарів.
На думку джерел Bloomberg, адміністрація президента Реджепа Тайїпа Ердогана вважає, що “геополітичний центр ваги зміщується від розвинених економік”.
Джерела також зазначили, що новий дипломатичний поштовх Туреччини відображає її прагнення розвивати зв’язки з усіма сторонами в багатополярному світі, водночас виконуючи свої зобов’язання як ключового члена НАТО.
Туреччина вважає, що вступ до БРІКС може допомогти країні поліпшити економічне співробітництво з РФ і Китаєм і стати торговим каналом між Євросоюзом і Азією. Вона хоче стати хабом для експорту газу з Росії та Центральної Азії, кажуть джерела видання.
До групи БРІКС, названої на честь Бразилії, Росії, Індії, Китаю та Південної Африки, на початку цього року приєдналися Іран, ОАЕ, Ефіопія та Єгипет. Саудівську Аравію запросили приєднатися, хоча королівство ще не зробило цього.
Подальше розширення групи може бути обговорено під час саміту в російській Казані 22-24 жовтня. Малайзія, Таїланд і близький союзник Туреччини – Азербайджан є серед інших країн, які прагнуть приєднатися до групи.
Як повідомляв OBOZ.UA, на початку серпня Туреччина заблокувала співпрацю між НАТО та Ізраїлем через війну в секторі Гази. Офіційна Анкара заявила, що Альянс не повинен співпрацювати з Ієруслимом як з партнером, поки не буде завершено конфлікт.
Джерело: OBOZ.UA