Берегова охорона США оприлюднила перші кадри, які було знято одразу після аварії підводного човна “Титан” компанії OceanGate. Батискаф, нагадаємо, вибухнув під час занурення минулого року, внаслідок чого загинули всі п’ятеро осіб, які перебували на борту.
Цього тижня в США розпочалися офіційні слухання щодо цієї катастрофи. Берегова охорона США на цих слуханнях повідомила, що виявила приголомшливу кількість проблем із підводним човном OceanGate.
Зокрема, було виявлено 70 (!) неполадок в обладнанні батискафа. Ще 22 проблеми було знайдено в інших сферах. Експерти вказали на низку причин, які могли призвести до вибуху підводного човна – від простроченого вуглецевого волокна до незвичної форми його корпусу.
Відео, яке оприлюднила Берегова охорона, було зроблено під час першого занурення безпілотного дрона до човна “Титан”. Його фрагменти показували й раніше, але якісне зображення з’явилося лише зараз.
Берегова охорона США підтвердила, що підводний апарат зруйнувався внаслідок “катастрофічної вибухової декомпресії”.
Також під час слухань було оприлюднено кілька фото, зроблених зазначеним дроном ще 22 червня 2023 року. На зображенні видно хвостову частину підводного човна, що стирчить із морського дна на глибині 3775 метрів.
Як повідомляв OBOZ.UA, перші уламки затонулого батискафа “Титан” було піднято з глибин Атлантики ще минулого року. З того часу й триває розслідування цієї катастрофи.
“Титан” занурювався у воду біля узбережжя Ньюфаундленду в Канаді для огляду уламків відомого затонулого човна “Титанік”. Батискаф компанії OceanGate мав на борту міжнародну експедицію туристів-мільярдерів. Зв’язок із підводним апаратом було втрачено 18 червня, всього через годину та 45 хвилин після занурення.
Пошукова операція тривала кілька днів і привернула увагу всього світу, поки не було знайдено “поле уламків” та ймовірні людські останки.
Уламки зниклого батискафа “Титан” виявили за допомогою вищезгаданого дрона за 487 м від носової частини затонулого “Титаніка” (остання – на фото нижче). Пошукова місія виявила лише конус хвоста “Титана” й посадкову раму, що свідчить про те, що судно розлетілося на частини.
Чорної скриньки в апарата не було, тому відстежити останні рухи самого судна неможливо.
Вже тоді було достеменно відомо, що на борту батискафа “Титан” стався вибух. Усі, хто перебував на його борту, загинули через імплозію – вибух, спрямований усередину, через який батискаф стиснувся, як жерстяна банка.
На борту “Титана” перебували: 61-річний генеральний директор OceanGate (тобто власник батискафа) Стоктон Раш; 59-річний британський мільярдер і мандрівник Хеміш Хардінг; а також пакистано-британський бізнесмен Шахзад Дауд та його 19-річний син Сулейман.
До того, як Берегова охорона повідомила про ймовірну катастрофу “Титана”, для пошуків підводного апарата об’єднали зусилля різні країни світу. Вони намагалися виявити субмарину до того, як у людей закінчиться запас кисню.
Джерело: OBOZ.UA