З кінця квітня щонайменше 17 вантажів з нафтою та нафтопродуктами вийшли з російських портів на суднах, які потрапили під санкції США, Великої Британії чи Європейського Союзу. Більшість із них перевозилися на суднах, які на момент їх призначення належали російському танкерному гіганту “Совкомфлот”.

Про це пише видання Bloomberg. Відразу після санкцій переважна більшість танкерів, які стали мішенями, простоювали, деякі навіть на вісім місяців.

Але вантажовідправники неухильно нарощують використання суден із чорного списку після успішної доставки вантажів до Китаю – принаймні частину своїх рейсів вони перевозили на танкерах, санкціонованих Заходом, з вимкненими маяками розташування. Тепер танкери вже не намагаються приховати свої пересування, вантажі відкрито доставляються як до Китаю, так і до Індії.

“Совкомфлот”, також відомий як SCF, не має зв’язку з країнами, що вводять санкції, і тому не підпадає під заходи Великобританії, ЄС або США, заявила компанія у відповідь на запитання. “Отже, SCF не можна розглядати як “правопорушника” або як інструмент для підриву санкцій”.

Якщо тенденція збережеться, це послабить логістичні обмеження, які виникли. Незважаючи на це, Росії в цілому вдалося знайти потрібні їй кораблі. Шість суден, на які націлилося принаймні одне зі США, Великої Британії чи ЄС, завантажили російські вантажі минулого місяця, і ця цифра вже була зрівняна у вересні.

Ще 11 підсанкційних танкерів стоять на якорі біля російського тихоокеанського порту Козьміно, сім простоюють біля Усть-Луги, ще три – у Чорному морі, і два біля Мурманська.

Як повідомляв OBOZ.UA, при цьому банки країн Центральної Азії почали масово відмовлятися від прийому платежів із Росії. Зокрема, йдеться про фінустанови Казахстану, Узбекистану, Киргизстану та Таджикистану.

.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *