Зміни, які українських уряд вніс до програми доступного кредитування житла єОселя, розширять доступ переселенців до вторинного ринку нерухомості. Тому квартири у будинках, зведених після 2014 року, можуть подорожчати на 5-7%.

Як пише “Мінфін”, такий прогноз дала столична рієлторка Ірина Луханіна. Вона зазначила наразі житло у “старому новому фонді” вже має підвищений попит, тому його власники неохоче торгуються. “Якщо ж до цього сегменту хлинуть ще й переселенці, квартири можуть навіть подорожчати на 5-7%, щонайменше точково — у найзатребуваніших ЖК”, – йдеться у повідомленні.

Втім експерт ринку нерухомості Юрій Піта вважає, що кардинального прориву на ринку нерухомості все одно не буде. Зазвичай внутрішньо переміщені особи (ВПО) не мають дуже великих доходів, тому шукають недороге житло, а квартири у будинках молодших від 2014 року все одно дорожчі, ніж у будинках старішої забудови.

“Скажімо, двокімнатна квартира в Києві коштує до 100 тисяч доларів, тоді як у “панельці”, зведеній у 90-ті, таку ж можна знайти за 60-70 тисяч”, – пояснює експерт.

А от керівниця відділу маркетингу однієї з будівельних компаній Ірина Михальова допускає, що розширення єОселі може призвести до дефіциту житла, молодшого за 10 років. Тому вона припускає подорожчання квартир у новобудовах, зданих до 2021 року, та в будинках на останніх стадіях будівництва.

Незалежний фінансовий експерт Павло Крапівін зазначає, що зміна умов іпотечної програми призведе до зменшення кількості відмов для учасників, оскільки позичальники проситимуть менші суми (зокрема й через те збільшення граничного віку будинків). Також він прогнозує, що через це забудовники можуть урізати знижки на “квадрати” “первинки”, а от у Києві ціни можуть навіть підвищити.

Втім, масовою програма все одно не стане, оскільки багато українців не мають ані суттєвих заощаджень, ані “білої” зарплати, достатньої для першого виплати вартості квартири. Тому власне житло, навіть за пільговою іпотекою, залишається для них недоступним, тож справжнього буму на ринку нерухомості поки що не очікується, вважають аналітики.

Як вже повідомляв OBOZ.UA, дію програми єОселя Кабінет міністрів розширив раніше цього ж місяця. Це дозволить вихідцям з Чернігівської, Харківської, Запорізької, Сумської та Херсонської областей придбати житло, яке не старше 10 років. Крім того, житловий сертифікат єВідновлення можна буде використати для часткового або повного покриття першого внеску іпотеки єОселя.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *