США готові надати Україні до 20 млрд доларів. Ці кошти будуть виділені в рамках кредиту G7, який буде погашатися за рахунок прибутку, отриманого від заморожених російських активів.
Видання зауважило, що переговори про кредит прискорюються, оскільки західні чиновники хочуть надати фінансування Києву до кінця року, усвідомлюючи, що в разі перемоги кандидата в президенти Дональда Трампа на виборах у США, допомога Вашингтона Україні може бути припинена.
Переговори щодо кредиту для України
Країни “Великої сімки” вже кілька місяців ведуть переговори щодо структури кредиту в розмірі 50 млрд доларів, узгодженого в червні, причому донедавна очікувалося, що внесок Вашингтона буде меншим, ніж планувалося спочатку, оскільки ЄС не зміг гарантувати, що російські активи залишаться знерухомленими щонайменше на три роки.
Але в п’ятницю американські чиновники повідомили своїм колегам з G7, що Вашингтон надасть повну початкову суму, що становить близько 20 млрд доларів.
За їхніми словами, це стане можливим, навіть якщо ЄС не вдасться переконати прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана зняти вето на продовження санкцій ЄС – умова, на якій наполягає Вашингтон.
За словами двох анонімних співрозмовників, міністри фінансів G7, які зберуться у Вашингтоні 25 жовтня в кулуарах засідань МВФ і Світового банку, мають оприлюднити заяву з розподілом і структурою кредиту.
Кредит для України
РБК-Україна писало, що ще наприкінці вересня голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила, що ЄС надасть Україні кредит у розмірі 35 млрд євро. При цьому Україні не доведеться сплачувати кредит – його погасять за рахунок прибутку від заморожених російських активів.
Президент України Володимир Зеленський після цього розповів, що передані Євросоюзом гроші планують спрямувати на енергетичний сектор та потреби у сфері оборони.
9 жовтня стало відомо, що Рада ЄС погодила ініціативу Єврокомісії про кредит для України.
Днями стало відомо, що у Європарламенті зробили крок до надання Україні кредиту на 35 млрд євро.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Джерело: РБК Україна