Президент США Дональд Трамп посилив свої вимоги на торговельних переговорах з ЄС. Тепер він вимагає введення тарифів від 15 до 20% у будь-якому разі.

Про це повідомляють три джерела видання Financial Times. Жорстка позиція президента США має на меті перевірити больовий поріг ЄС після тижнів переговорів щодо рамкової угоди.

Трампа також не вразила остання пропозиція ЄС щодо зниження тарифів на автомобілі, та він був би радий зберегти мита в цьому секторі на рівні 25 відсотків, як і планувалося, повідомили особи, знайомі зі змістом переговорів.

Марош Шефчович, комісар ЄС з питань торгівлі, у п’ятницю дав песимістичну оцінку своїм нещодавнім переговорам у Вашингтоні з послами блоку, повідомили дві особи, знайомі з переговорами.

Один американський чиновник повідомив Financial Times, що адміністрація зараз розглядає взаємну тарифну ставку, яка перевищує 10 відсотків, навіть якщо буде досягнуто угоди. Ця позиція ставить ЄС у скрутне становище, оскільки він наближається до крайнього терміну 1 серпня, коли Трамп заявив, що запровадить 30-відсотковий тариф на весь свій імпорт.

Блок заявив, що застосує заходи у відповідь на такий крок, але не має спільної позиції щодо вжиття контрзаходів і може бути змушений прийняти базовий рівень понад 10 відсотків у будь-якій угоді.

Американські акції впали після новин про вимоги Трампа, а провідний індекс S&P 500 знизився на цілих 0,2 відсотка.

На знак зростаючого песимізму в Європі щодо форми угоди, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц у п’ятницю попередив, що Вашингтон залишається скептично налаштованим щодо пропозицій щодо зниження секторальних тарифів.

Якщо Трамп наполягатиме на постійних взаємних митах у розмірі 15-20 відсотків, вони будуть такими ж високими, як і на початку торговельних переговорів у квітні, і можуть підштовхнути Брюссель до заходів у відповідь, сказав високопоставлений дипломат ЄС. США також запровадили секторальні тарифи у розмірі 50 відсотків на сталь та алюміній ЄС.

Тарифи США охоплюють 380 мільярдів євро річного експорту ЄС, із загальної суми 532,3 мільярда євро. США є найбільшим єдиним ринком блоку, на який припадає п’ята частина експорту.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *