В українських банках очікується зниження вартості готівкового долара у купівлі та зростання у продажу. Так, на поточному робочому тижні (закінчується 30 серпня) він перебуватиме в межах від 40,8 до 41,85 грн, тоді як увечері 28 серпня вони купують валюту в середньому по 41,1 грн, а продають по 41,55 грн.
Про курсові очікування розповів фінансовий аналітик Олексій Козирев. В обмінниках же, за його даними, очікується зростання курсу як у купівлі, так і в продажу.
Так, повідомив аналітик, на поточному робочому тижні курс долара в них перебуватиме в межах від 41 до 41,8 грн. Увечері ж 28 серпня в обмінних пунктах долар коштує в середньому 41,02 грн у купівлі та 41,44 грн у продажу.
Загалом же, наголосив він, головними драйверами валютного ринку України цього тижня будуть поточні господарські розрахунки бізнесу, держкомпаній та бюджету до кінця місяця. “Компанії закривають свої операції з українськими партнерами на внутрішньому та іноземними контрагентами на зовнішньому ринках”, – пояснив експерт.
Крім того, зазначив він, пожвавиться і роздрібна торгівля шкільним приладдям та гаджетами. Від чого виграють власники обмінників – “адже частина батьків буде змушена витрачати свої валютні заначки, щоби профінансувати гривневі витрати на дитину перед новим навчальним роком”.
Українцям продавали фальшиві долари
Водночас, в обмінниках українці можуть отримати фальшиві долари. У 2023 році, за даними НБУ, на частку цієї валюти випало 97% підроблених банкнот серед усіх іноземних. При цьому найчастіше фальшивими виявлялися гроші великих номіналів.
Так, найпопулярнішою серед шахраїв банкнотою стала в 100 доларів – 92% від загальної кількості вилучених підроблених купюр припало саме на неї.
Друга “улюблена” купюра у зловмисників – 50 доларів. На неї припало 7% від загальної кількості вилучених фальшивок.
Отримати ж фальшиві гроші українці можуть, наприклад, у пунктах обміну або ж на чорному ринку – купуючи валюту з рук. Саме так, зокрема, розповсюджували підроблені долари та євро вже затримані правоохоронцями аферисти, які діяли на території західних областей країни.
Як повідомляв OBOZ.UA, загалом найближчим часом гривня перебуватиме під девальваційним пресингом. Причина – повномасштабна війна. Однак до кінця 2024 року в Україні не очікується різких змін курсу долара.
Джерело: OBOZ.UA