
Борги держави за “зелену” електроенергію в Україні і відсутність плану їх погашення заважають отриманню банківських кредитів на будівництво нових електростанцій.
Про це заявила Анастасія Верещинська, директорка Європейсько-Українського енергетичного агентства.
“Банки не дуже зацікавлені фінансувати проєкти, де держава буде купувати електроенергію у новозбудованих станцій”, – сказала Верещинська.
Вона зазначила, що великим питанням для актуальних та майбутніх інвесторів є саме питання боргів на ринку електроенергії, яке досі не вирішене.
“”Зелені” виробники стикнулися з цим безпосередньо. Держава досі боргує і досі немає дорожньої карти, яка б показувала, що держава готова працювати з погашенням цих боргів”, – додала Верещинська.
За її словами, додатковим чинником, які ускладнюють залучення нових інвестицій в енергетику, є те, що лібералізація ринку електроенергії відбувається не достатньо швидко, а також через цінові обмеження, які впливають на умови ведення бізнесу.
Нагадаємо, в ДП “Гарантований покупець” повідомили, що заборгованість перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел наразі складає 22 млрд грн.
На думку нардепа Олексія Кучеренка, енергетичному ринку України необхідні пропозиції, які можуть лягти в основу комплексного компромісу між усіма учасниками. Йдеться про створення дорожньої карти, яка врегулює системні технічні та фінансові проблеми і дозволить стабілізувати ситуацію з боргами на ринку.
Джерело: OBOZ.UA