У міністерстві закордонних справ України заперечили, що країна передає безпілотники повстанцям-туарегам у боротьбі з “вагнерівцями” у Малі. Дані, які з’явилися у західних ЗМІ, в українському відомстві назвали “брехливими російськими наративами”.
На сайті МЗС у понеділок, 14 жовтня, наголосили, що Україна також заперечує звинувачення з боку високопосадовців Республіки Малі та Республіки Нігер, у нібито причетності нашої держави до “співпраці з терористами” та “постачанні терористам озброєння та наданні їм інформації”.
Такі звинувачення у відомстві назвали “надуманими та нічим не обґрунтованими припущенями”.
“У цьому контексті відкидаємо також усі звинувачення на адресу України у нібито причетності нашої держави до потрапляння до регіону Сахелю озброєння та військової техніки, яка постачається Україні її союзниками для протидії триваючій збройній агресії Російської Федерації”, – сказано в повідомленні.
В МЗС нагадали, що західні партнери не виявили жодного випадку нецільового використання наданого Україні озброєння та військової техніки з початку повномасштабного вторгнення Росії.
Уряди Малі і Нігеру закликли припинити поширення неправдивої інформації, яка повторює “брехливі наративи пропаганди держави-агресора Росії, спрямовані на дискредитацію України”.
“Україна залишається налаштованою до подальшої розбудови взаємовигідних відносин з усіма державами Африки на засадах рівності, невтручання у внутрішні справи, поваги до суверенітету та територіальної цілісності країн у міжнародно визнаних кордонах, неухильного дотримання міжнародного права, Цілей та Принципів Статуту ООН”, – підсумували у міністерстві.
Як повідомляв OBOZ.UA, французька газета Le Monde написала, що починаючи з літа 2024 року повстанці-туареги з руху CSP у Малі нібито використовують українські БПЛА проти малійської армії та підрозділів ПВК “Вагнер”, що її підтримують.
Раніше західноафриканська країна Малі заявила про розрив дипломатичних відносин з Україною. Місцева хунта образилася на підтримку Києвом дій повстанців-туарегів, які розгромили колону малійських військових та російських найманців ПВК “Вагнера”.
Джерело: OBOZ.UA