У президента США Дональда Трампа нібито був “дуже витончений план” щодо зближення України та Сполучених Штатів. Але перешкодою стало те, що глава української держави Володимир Зеленський не підписав угоду про рідкісноземельні метали.

Про це заявив глава Мінфіну США Скотт Бессент в інтерв’ю Bloomberg. Через вісім днів після зустрічі з українським лідером, він звинуватив Зеленського у тому, що той начебто не дотримав слова та “ескалює ситуацію”

“Президент Зеленський ескалює ситуацію. Багато його заяв у Мюнхені були неприйнятними. Коли я зустрівся з президентом Зеленським, він запевнив мене, що він підпише угоду щодо мінералів у Мюнхені. Він цього не зробив”, – сказав він.

За словами Бессента, у Трампа був “дуже витончений план”, як зблизити Україну і США і він полягав в укладанні економічної угоди щодо співпраці. Очільник Мінфіну США додав, що більший економічний інтерес Сполучених Штатів в Україні надає і “щит безпеки”.

Бессент описав ймовірний сценарій розвитку подій у разі, якби Зеленський підписав документ.

“Послідовність подій мала бути такою: наблизити Україну до США через економічні зв’язки, переконуючи американський народ, що ми по один бік, а потім сказати росіянам: ідіть за стіл переговорів”, – “розкрив карти” очільник Мінфіну США.

Ведучий уточнив у Бессента, чи насправді США готові або посилити, або згорнути санкції проти Росії залежно від того, як підуть мирні переговори. У відповідь він назвав це “дуже гарною характеристикою”.

Нагадаємо, Трамп звинуватив Зеленського, що той “проспав” зустріч з Бессентом в Києві. За словами американського президента, під час візиту в Україну Скотт Бессент стикнувся з грубістю, оскільки приїхав для підписання угоди, а йому відмовили.

Як повідомляв OBOZ.UA:

12 лютого США передали Україні перший драфт угоди про партнерство між країнами. Цей документ мав стати частиною подальших гарантій допомоги українцям від Америки.

Українська сторона взялась аналізувати проєкт фінансової угоди із США щодо рідкісноземельних металів. Після того, як Україна доопрацювала проєкт угоди про рідкісноземельні метали, який надала американська сторона, вона передала його представникам США. Документ мали підписати на Мюнхенській безпековій конференції.

В результаті президент України Володимир Зеленський не підтримав пропозицію делегації Конгресу США щодо корисних копалин. Меморандум, який запропонували американці, передбачав передачу Штатам 50% майбутніх покладів мінеральних ресурсів України.

Згодом стало відомо, що проєкт угоди, яку Сполучені Штати Америки пропонували президенту Володимиру Зеленському, був кабальним, він виходив далеко за межі контролю Вашингтона над критично важливими корисними копалинами України. Він передбачав доступ до портів, інфраструктури, нафти й газу та загалом ширшої ресурсної бази нашої країни.

У Білому домі різко відреагували на відмову Зеленського підписати угоду. Таке рішення української сторони в США назвали “недалекоглядним”.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *