Поки Північна Корея продовжує підтримувати Росію у війні проти України – Південна Корея розмірковує над відповіддю на посилення такої співпраці.
Сеул може розширити підтримку Києва, яка досі обмежувалася поставкою гуманітарних вантажів та непрямою військовою допомогою у вигляді постачання боєприпасів через посередників, повідомляють ЗМІ.
Також у західних медіа пишуть, що Південна Корея може відправити в Україну власних військових експертів чи інструкторів. Однак офіційного рішення щодо цього немає, заявив Gazeta.ua військовий історик Михайло Жирохов.
“Інформація переважно надходить від медіа. Це може бути спроба прощупати громадську думку або навіть натиснути на Північну Корею. Я не думаю, що Сеул горить бажанням втручатися у конфлікт в Європі. У них вистачає власних проблем. Однак їм, можливо, було б цікаво спостерігати за участю Північної Кореї в цьому конфлікті на чужій території. Але наразі жодних чітких ознак або маркерів, які б вказували на активні дії, я не бачу”, – розповів Жирохов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сестра Кім Чен Ина зробила скандальну заяву про Україну
Відправлення військового персоналу за кордон є складним та політично чутливим питанням, яке потребує схвалення парламенту.
“Це непростий процес. Південна Корея – демократична країна. Тож для відправки військових за кордон – потрібна згода парламенту. Це складне і тривале питання навіть для наших західних союзників, які надають зброю та боєприпаси. Що вже казати про Південну Корею, яка за тисячі кілометрів від конфлікту”, – пояснив експерт.
Він ставить під сумнів і можливу участь Північної Кореї у військових діях на території України.
“Російське керівництво добре усвідомлює, що залучення північнокорейців на українському фронті може призвести до небажаної ескалації та серйозних геополітичних наслідків. Тому я досить скептично ставлюсь до цього. Якщо північнокорейці і будуть залучені, то швидше за все це стосуватиметься інженерних підрозділів, які працюватимуть на території трьох прикордонних областей Росії. Нібито є домовленість, що вони не будуть заходити на територію України. Бо Путін, і російське керівництво розуміють, що це певна ескалація. яка може призвести до небажаних геополітичних наслідків”, – підсумував Жирохов.
Джерело: Gazeta.ua