Засновник Microsoft, американський бізнесмен та інвестор Білл Гейтс пожертвував близько 50 мільйонів доларів на виборчу кампанію кандидатки від демократів, віцепрезидентки Камали Гарріс. Такий крок був викликаний занепокоєнням Гейтса щодо того, яким буде друге президентство республіканця Дональда Трампа.
Про це пише американська газета The New York Times, посилаючись на три джерела. Як йдеться у статті, після десятиліть перебування осторонь політики Гейтс, один із найбагатших людей у світі, повідомив про свою пожертву приватному колу осіб, що мало залишатися в таємниці.
Публічно він не підтримував Гарріс.
Зокрема, бізнесмен заявив, що нещодавно пожертвував близько 50 млн доларів некомерційній організації Future Forward, яка підтримує кампанію Гарріс.
Його пожертва буде суттєвою зміною стратегії, яка раніше утримувала його від подібних подарунків, пише газета.
Також зазначається, що в приватних розмовах цього року з друзями та іншими людьми Гейтс висловив стурбованість тим, як виглядатиме друге президентство Дональда Трампа, хоча наголосив, що може працювати з будь-яким із кандидатів.
Гейтс не має тісних стосунків з Гарріс, але він привітав роботу адміністрації Байдена-Гарріс щодо зміни клімату.
Благодійна організація Гейтса, Фонд Білла та Мелінди Гейтс серйозно стурбована можливими скороченнями програм планування сім’ї та глобальної охорони здоров’я в разі обрання Трампа, розповіли джерела.
Гейтс також обговорив свою пожертву на підтримку Гарріс зі своїми колегами, включаючи Майка Блумберга, колишнього мера Нью-Йорка та головного прихильника Future Forward, який розглядав можливість пожертвування аналогічного розміру, сказали двоє з поінформованих людей.
Пожертвування Гейтса було направлено безпосередньо в некомерційний підрозділ Future Forward USA Action, яка як організація “чорних грошей” не розкриває своїх донорів. Тому внесок Гейтса ніколи не буде вказано в жодній публічній звітності.
Коментуючи інформацію журналістів, Гейтс не згадував безпосередньо про пожертву або не пропонував підтримку Гарріс у гонці.
Він наголосив на своїй двопартійності – але також сказав, що “ці вибори відрізняються”.
“Я підтримую кандидатів, які демонструють чітку прихильність до покращення охорони здоров’я, скорочення бідності та боротьби зі зміною клімату в США та в усьому світі”, – сказав він The New York Times.
Гейтс додав, що має “великий досвід роботи з лідерами з усього політичного спектру, але ці вибори відрізняються від інших, вони мають безпрецедентне значення для американців і найуразливіших людей у всьому світі”.
Представник Блумберга та Future Forwar відмовилися від коментарів.
Блумберг та Гейтс – давні друзі, яких пов’язують благодійність та проблеми громадської охорони здоров’я та зміни клімату, йдеться у статті.
Гейтса, чиї статки оцінюються в 162 млрд доларів, друзі-демократи давно закликали взяти участь у боротьбі з Трампом, але він завжди був проти, кажуть джерела.
Як і його колишня дружина Мелінда, Гейтс довгий час прагнув триматися поза політикою, щоб мати довіру як демократичної, так і республіканської аудиторії та адміністрацій, особливо тих, хто працює в країнах, що розвиваються.
Як нагадує The New York Times, наприкінці 2019 року Гейтс говорив, що “вважає за краще не брати участь у великих політичних пожертвуваннях”.
“Іноді може виникнути спокуса зробити це і є інші люди, які вирішують це зробити, але я просто не хочу підхоплювати цей гігантський мегафон”, – сказав він.
Двоє з дітей Гейтса, Рорі та Фібі Гейтс стали донорами Демократичної партії і відіграли ключову роль у тому, щоб переконати своїх батьків серйозніше ставитися до пожертв у політику, кажуть джерела. Обом трохи більше 20 років, і мільйони доларів, які вони разом жертвують, значною мірою надходять від їхніх батьків, пише газета.
Мелінда Гейтс також зайнялася політичними пожертвами, виписавши чек Future Forward.
Пожертвування “темних грошей” дає певний захист: деякі багаті спонсори, які підтримують Гарріс, стурбовані тим, що їх публічно ототожнюють із її кампанією, побоюючись, що Трамп мститиметься після листопада, коли відбудуться вибори.
Трамп вже погрожував переслідувати прихильників Гарріс, включаючи її найбільших спонсорів.
The New York Times нагадує, що Гейтс є одним із найвідоміших людей у світі філантропії, із мережею багатих благодійників, які його дуже поважають.
Багато хто з цих людей є частиною спільноти Giving Pledge, групи мільярдерів, організованої Гейтсом та його колишньою дружиною, які обіцяють пожертвувати не менше половини своїх активів на благодійні цілі.
За словами джерел, Гейтс планує зустрітися з деякими членами групи Giving Pledge та іншими філантропами, орієнтованими на охорону здоров’я, в Палм-Спрінгс, Каліфорнія, на початку грудня, одразу після виборів.
Як повідомляв OBOZ.UA, за даними нещодавнього опитування, Дональд Трамп уперше став фаворитом виборчих перегонів, обігнавши Гарріс на 4%. Відповідно до дослідження, шанси Трампа на перемогу сягають 52%, тоді як у Гарріс – 48%.
Нагадаємо також, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що результати виборів у США є вирішальними для майбутнього України та її членства в НАТО. Якщо Камала Гарріс пообіцяла обміркувати питання вступу до НАТО, то Трамп виступав з різкою критикою військової допомоги Києву.
27 вересня Трамп під час зустрічі із Зеленським в США вкотре пообіцяв швидко закінчити війну в Україні, якщо переможе на виборах, і заявив, що ще до своєї інавгурації знайде “гарне” рішення для Москви та Києва.
Джерело: OBOZ.UA