
Трьох співробітників НАБУ (Національне антикорупційне бюро України) підозрюють у скоєнні резонансних ДТП у Києві та на трасі Київ–Одеса, внаслідок яких постраждали троє людей, один із них – з ампутацією. Правоохоронцям загрожує до 8 років ув’язнення, прокуратура проситиме суд взяти двох із них під варту.
Про це повідомляє Державне бюро розслідувань (ДБР). Усі троє правоохоронців грубо порушили правила дорожнього руху, що призвело до серйозних наслідків для постраждалих.
Три епізоди
У першому випадку трагедія сталася в Києві. Один із співробітників НАБУ, виїжджаючи з другорядної дороги, не надав перевагу іншому авто. Після зіткнення службовий транспорт вилетів за межі проїжджої частини та збив випадкового пішохода. Постраждалому довелося ампутувати ліву ногу – медики класифікували травму як тяжке тілесне ушкодження.
Інша аварія сталася на 61-му кілометрі автотраси Київ-Одеса. Під час обгону один із правоохоронців не дотримався безпечної швидкості, втратив керування, злетів із дороги й влетів у приміщення АЗС. Його пасажирка зазнала серйозних травм: численних переломів, розриву селезінки та забою головного мозку.
У третій ситуації, також у Києві, водій на службовому авто здійснив наїзд на пішохода, яка переходила дорогу на зелене світло. Потерпіла отримала тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості.
Офіс Генпрокурора висунув підозри всім трьом фігурантам за ст. 286 КК України, а прокуратура проситиме для щонайменше двох з них запобіжний захід – тримання під вартою без альтернативи. Також готується клопотання про їх відсторонення від посад.
Реакція НАБУ
НАБУ, у свою чергу, виступило із заявою у відповідь, вказавши, що йдеться про події 2021 і 2023 років, і що в усіх випадках їхні співробітники надали постраждалим першу медичну допомогу, викликали екстрені служби та повідомили про події відповідні органи. Управління внутрішнього контролю НАБУ провело службові розслідування, які це підтверджують.
У НАБУ наголошують, що жоден зі співробітників не намагався уникнути відповідальності чи використати службове становище. Вони повністю співпрацювали зі слідством, надавали документи й пояснення. Бюро вважає масові обшуки у справах дворічної та чотирирічної давності, а також вимоги щодо тримання під вартою та відсторонення – непропорційними і такими, що викликають питання щодо дотримання принципів правомірності.
Забуте ДТП з уповноваженим Зеленського Миколою Кулебою
У 2019 році уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба разом зі своїми двома синами потрапив в аварію в селищі Чабани під Києвом. Кулеба отримав струс мозку, закриту черепно-мозкову травму, травму грудної клітини, травму живота. Його та синів госпіталізували.
ДТП викликала обурення українців і розгорівся скандал – повідомлялося, зокрема, що Кулеба нібито поїхав на червоне світло, а його молодший син був в авто без дитячого крісла. Після ДТП поліція призначила низку експертиз, правоохоронці опитували уповноваженого президента просто в лікарні.
Станом на 2021 рік – через два роки після аварії – розслідування так і не було завершено. Відповідно, не було оголошено підозри. OBOZ.UA тоді зміг зв’язатися з Миколою Кулебою. Він повідомляв, що “там досі проводиться експертиза”. У поліції Київської області та Київській обласній прокуратурі нам підтвердили, що було допитано свідків, вилучено та переглянуто відеозаписи, але проведено “не всі експертизи”.
Однак на цьому гучна справа “заглохла”. Судячи з усього, побоювання, що скандал вирішили “поховати”, були небезпідставними. І незважаючи на те, що Кулебу в червні 2021 року звільнили з посади Уповноваженого президента України з прав дитини, зрушень поки не видно.
Як повідомляв OBOZ.UA раніше, спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо колишньої віцепрем’єрки – міністерки юстиції Ольги Стефанішиної. Про підозри офіційно поки що нікому не оголошено, проте Стефанишину можуть підозрювати у зловживанні владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.
Джерело: OBOZ.UA