На аукціоні Sotheby’s було продано пару китайських порцелянових горщиків епохи династії Мін, датованих XVI століттям. Внаслідок торгів остаточна вартість антикварних виробів майже в 10 разів перевищила їхню попередню оцінку.

Як повідомили в аукціонному будинку, в аукціоні за подвійний лот взяли участь понад 10 учасників, а самі торги тривали між 20 хвилинами. У результаті він дістався приватному колекціонеру з Азії за 9,6 млн. доларів. Початкова ціна продажу передбачалася на рівні $1 млн.

“Цей чудовий результат робить цей витвір китайського мистецтва найдорожчим твором мистецтва, проданим на світових аукціонах цього року”, – зазначили у Sotheby’s.

Частково привабливість лота можна пояснити тим, що це була перша поява на аукціоні пари цілих горщиків з “рибної” серії разом з кришками. Відомо, що вона не менше 100 років зберігалася в колекції сім’ї з Німеччини. Представники аукціонного будинку назвали “справжнім дивом” , що ці фарфорові вироби вціліли, переживши Другу світову війну та бомбардування німецького Вісбадена, де мешкали власники горщиків.

Єдина інша пара зберігається у Музеї Гімі у Парижі. Також відомо про три інші горщики із цієї серії, які знаходяться в руках приватних колекціонерів.

Так звані “рибні” банки виготовлялися під час правління імператора Цзяцзіна з 1522 по 1566 рік, став свідченням значного стрибка в рівні фарфорової індустрії Середньовіччого Китаю.

“Кераміка завжди займала важливе місце у Китаї, і хоча її традиції існують і в інших місцях – на Близькому Сході та Європі – її історія в Китаї обчислюється тисячоліттями. Згодом китайці удосконалили свою технологію, і їх досягнення не мають собі рівних ніде у світі”, – цитує CNN голову відділу китайських творів мистецтва у Sotheby’s Asia Ніколаса Чоу.

Як уже повідомляв OBOZ.UA, раніше рідкісний фотоапарат Leica MP2 1958 продали на аукціоні в Німеччині за 1,56 млн євро. Цей апарат був розроблений у рамках серії випробувань камер, призначених для фотожурналістики. Усього було випущено 27 екземплярів Leica MP2.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *