Війська РФ втратили велику кількість військовослужбовців піхотних підрозділів в атаках на сході України. До таких втрат призводить зокрема “повна недбалість” російських командирів, під керівництвом яких навіть успішні штурми окупантів закінчуються кривавою катастрофою.

Про це йдеться у статті Forbes. Видання зазначає, що з падінням економіки РФ та політичними змінами у світі Кремль відчайдушно намагається випередити потенційних хаос, до якого наближається, наказуючи військам захопити якомога більшу частину України та якнайшвидше.

Зазначається, що це пояснює дорогі, але не зовсім безуспішні зусилля росіян щодо видавлювання утримуваного ЗСУ виступу в Курській області на заході Росії, їхнє болісне, але неухильне просування до Покровська на сході України та їхні ризиковані, але ефективні флангові маневри навколо руїн Вугледара на південь від Покровська.

“Це також пояснює відчайдушні атаки, які закінчуються кривавою катастрофою для погано навчених, погано керованих, погано підтримуваних російських формувань. Загалом, “змучені війною” російські військові не готові до того, чого від них зараз вимагає Кремль”, – заявили аналітики.

Вони навели один наочний приклад – долю довгої колони російської техніки, яка, можливо, належить 3-й мотострілецькій дивізії ЗС РФ. Днями вона рушила до позицій 3-ї штурмової бригади ЗСУ на Харківщині та висадила десятки піхотинців, які потім пішли вперед пішки. Безпілотники й артилерія українських воїнів знищили або пошкодили кілька одиниць техніки, а потім розбили російську піхоту.

“Коли пил і дим розсіялися, російські штурмові сили були розсіяні та розбиті. Мертва піхота всіяла дорогу та поля. Найбільш “удачливі” росіяни пройшли лише 300 метрів від своєї очевидної відправної точки. На жодному етапі вони не становили суттєвої загрози позиціям української бригади”, – прокоментували аналітики відео цього розгрому окупантів.

На їхню думку, росіяни “йдуть ва-банк” і зазнають величезних втрат. Щоденні підрахунки вбитих і поранених військових ЗС РФ тепер зазвичай перевищують 1500. Загальні ж втрати путінської армії після 33 місяців повномасштабної війни в Україні становлять понад 730 тисяч.

“Багато смертей – це неминуча ціна, яку Росія платить за наступ на більшій частині 1300-кілометрової лінії фронту в 33-місячній війні. Відкриті нападники майже завжди зазнають більших втрат, ніж захисники, що обкопалися. Але іншим втратам можна запобігти”, – вважає Forbes.

Аналітик Королівського інституту об’єднаних оборонних досліджень у Лондоні Нік Рейнольдс пояснив основні проблеми ЗС РФ у жовтневому есе для The National Interest. За його словами, найбільш підготовлена та досвідчена російська піхота зосереджена у кількох елітних підрозділах, тоді як недостатньо навчені новобранці під неоднозначним керівництвом заповнюють більшу частину передових формувань. Декілька підрозділів окупантів ефективні, але “те, як вони використовуються нині, не масштабується”. Коли ці новобранці йдуть у масові атаки, їх зазвичай вбивають.

“Повномасштабне вторгнення в Україну стало нищівним фіаско для сухопутних військ Росії. Незважаючи на те, що у 2022 та 2023 роках їм вдалося уникнути повної поразки, якість підрозділів російської армії погіршилася через виснаження”, – зазначив експерт.

На його думку, те саме стосується і бронетанкових військ РФ, які “нині неконкурентоспроможні проти суміші точних летальних систем”, що використовуються обома сторонами на фронті. Танки можуть працювати як імпровізовані гаубиці, стріляючи з відносно безпечних позицій за кілька кілометрів від позицій іншої сторони, але їм приходить кінець, як тільки вони наближаються до лінії фронту.

“Через військову культуру Росії та загальну зневагу її особовим складом операції у кращому випадку громіздкі й найчастіше просто нездійсненні з наявними силами”, – вказав Рейнольдс про дієздатність військ РФ.

Як повідомляв OBOZ.UA, військовий аналітик Олександр Коваленко заявив, що в жовтні 2024 року ворог значно інтенсифікував наступальні дії, що спричинило рекордні показники втрат у лавах ЗС РФ. За його словами, командування окупантів намагається до кінця року вирішити низку завдань, що тягне за собою залучення надмірного ресурсу, зокрема дефіцитного.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *