Росія будує довгострокові плани з переозброєння: до 2036 року на це Кремль збирається спрямувати близько 1,1 трильйона доларів. Паралельно Москва посилює мобілізацію російського населення та економіки.

Ці дії, плани та тенденції держави-агресорки стали ще одним підтвердженням: Кремль готується до широкомасштабної війни з НАТО. Про це йдеться у новому аналітичному звіті Інституту вивчення війни (ISW)

Що відомо про наміри агресора

Про те, що Росія інтенсифікує процес переозброєння російської армії, 22 липня заявив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов.

Плани у Кремля – довгострокові: воєнна розвідка вважає, що до 2036 року Москва планує витратити на переозброєння 1,1 трлн доларів (близько 110 млрд доларів на рік упродовж десятиліття).

Водночас російська влада продовжує зусилля з мобілізації населення та економіки РФ, готуючись до майбутньої широкомасштабної війни з Заходом.

За словами Буданова, відновлення Росією Московського та Ленінградського військових округів та постійні зусилля щодо формування нових дивізій на основі існуючих частин та з’єднань дають уявлення про довгострокові плани РФ.

І аналітики з таким висновком погоджуються.

“ISW давно оцінює, що відновлення Росією Московського та Ленінградського військових округів, а також постійні зусилля щодо реструктуризації та розширення збройних сил Росії є підготовкою до майбутньої широкомасштабної звичайної війни проти НАТО“, – зазначено у матеріалі.

Не так давно російський диктатор Володимир Путін заявив, що військовий бюджет Росії на 2025 рік становить 13,5 трильйона рублів (приблизно 172 мільярди доларів), однак додав, що з 2026-го Москва нібито планує поступово скорочувати ці видатки.

Втім, наскільки ці заяви мають зв’язок з реальністю – судити кладно. Через зусилля Кремля приховати бюджет РФ як від іноземної, так і від внутрішньої аудиторії, реальні витрати Росії на війну та оборонно-промислові закупівлі залишаються загадкою.

“Залишається незрозумілим, як саме Росія витрачатиме та розподілятиме цей заявлений фонд переозброєння, і Кремль може розглядати переозброєння Росії як окрему статтю бюджету від щорічного військового бюджету Росії для України“, – припустили аналітики.

Що передувало

У цитованому звіті ISW за 22 липня 2025 року аналітики  оцінили ситуацію в районі Покровська. Нещодавня активізація спроб російських ДРГ прорватися у місто може свідчити про те, що незабаром бойові дії тут ще більше інтенсифікуються.

Також активність ворога на флангах Покровська може вказувати на наміри російського командування змусити захисників міста залишити його через загрозу оточення.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *