Через нову цінову стелю на нафту Росія може втратити до $30 мільярдів вже до кінця 2025 року. Якщо санкційний механізм буде реалізовано в повному обсязі, Кремль щомісяця втрачатиме мільярди на кожному барелі.

Про це заявив уповноважений президента України з питань санкційної політики Владислав Власюк в етері одного з телеканалів. Цінова стеля – це обмеження на вартість російської нафти, яку можуть транспортувати компанії з країн G7 та ЄС (Європейський Союз).

Цей механізм змушує Кремль продавати нафту з глибоким дисконтом – у середньому на $10-20 дешевше за ринкову ціну за барель. Нова версія цінової стелі посилює обмеження і змушує країни, які ще співпрацюють з Росією, додатково переглядати свої рішення. Особливо це стосується логістичних операторів – “тіньовий флот” російських танкерів вже частково під санкціями, а легальні перевізники дедалі частіше відмовляються транспортувати нафту з РФ.

“Це залежить від того, наскільки вдасться реалізувати цінове обмеження. Якщо повністю – це мінус 30 млрд, якщо як зараз то близько 15-20 млрд“, – наголосив Власюк. Росія давно прив’язала своє економічне виживання до енергетичних доходів. Нафта та газ формують значну частину держбюджету, і будь-яке зменшення виручки болісно вдаряє по фінансовій стабільності режиму.

Падіння доходів зменшує можливості Кремля фінансувати війну, компенсувати втрати в інфраструктурі та утримувати соціальні програми всередині країни. “Обмеження, впроваджені Заходом, уже створюють суттєві проблеми для російської економіки. Але цього поки недостатньо, щоб змусити режим припинити агресію“, – зауважив Власюк.

Цінова стеля – один із інструментів довгострокового послаблення російської агресії. На відміну від ударів по військовій техніці, це удар по гаманцю, який поступово знижує можливості РФ підтримувати масштабну війну проти України.

Реалізація цінового обмеження залежить від жорсткості контролю з боку країн ЄС і G7, прозорості перевезень, а також готовності ринку дотримуватися нових правил гри. І якщо санкційний тиск збережеться, Росія вже до кінця 2025 року може втратити колосальні суми, які не піддаються швидкій компенсації.

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, санкції фактично “вбили” трубопроводи “Північний потік”. Крім того, ЄС запровадив санкції проти одного з головних нафтопереробних заводів Індії, що переробляють російську нафту.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *