З 3 травня в Литві набрали чинності нові обмеження для громадян Росії. Відтепер росіяни можуть втратити посвідку на проживання, якщо протягом трьох місяців без поважних причин більше одного разу відвідають Росію або Білорусь.

Про це повідомляє литовський мовник LRT. Винятки стосуються лише тих, хто перетинає ці країни транзитом, зокрема водіїв вантажівок, або у випадках, коли поїздка була викликана об’єктивними причинами, які не залежать від особи.

Станом на 1 квітня посвідку на проживання в Литві мали 14 652 громадянина Росії, повідомляє Департамент міграції.

Ці зміни стали частиною закону “Про встановлення обмежувальних заходів у зв’язку з військовою агресією проти України”, який литовський Сейм ухвалив ще у 2023 році. Він діятиме щонайменше до 2 травня 2026 року.

Для росіян, а також для громадян Білорусі, Литва встановила ще низку обмежень. Зокрема, більше не приймаються заяви на отримання національних і шенгенських віз, окрім тих випадків, коли питанням опікується МЗС. Також не розглядаються нові заяви на тимчасове проживання, якщо особа не має чинної візи або посвідки, виданої Литвою чи іншою країною ЄС.

Росіяни й білоруси, які прибувають не з країн ЄС, проходять додаткову перевірку на загрозу нацбезпеці. Їм заборонено ввозити або вивозити українські гривні, а також імпортувати сільгосппродукцію та корми російського або білоруського походження.

Громадянам РФ заборонено купувати нерухомість у Литві, якщо вони не мають посвідки на проживання.

Нагадаємо, у Литві пропонують зобов’язати громадян Росії отримувати спеціальний дозвіл на купівлю нерухомості поблизу стратегічних об’єктів – військових баз, полігонів, аеропортів і ТЕС. Дозволи видаватиме уповноважений урядом орган, що дозволить спецслужбам краще контролювати ризики розвідки та підривної діяльності.

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, влада Фінляндії просуває свій план, що передбачає заборону громадянам Російської Федерації на купівлю нерухомості в країні. Відповідний закон міністерство оборони вже внесло на розгляд місцевого парламенту.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *