Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що у зв’язку з обранням Дональда Трампа президентом США та можливими “мирними ініціативами” важливо не допустити послаблення України. Туск звернув увагу на можливий вплив змін у політиці Америки на регіональну стабільність.
Про це він зазначив на пресконференції в суботу, 9 листопада, повідомляє “Польське радіо”. Він сказав: “усі усвідомлюють, що ми переживаємо дуже важкі часи”, та додав, що Польща хоч і не знаходиться в центрі цього “потенційного циклону”, але опинилася у дуже складному становищі.
Щодо можливої миротворчої місії, про яку пишуть американські ЗМІ, прем’єр-міністр Польщі зауважив, що жодних офіційних пропозицій поки не надходило. Він також висловив занепокоєння можливим зменшенням американської присутності в регіоні.
“Я б дуже хотів, щоб Польща не була самотньою в жодному з цих варіантів”, – заявив Туск, додавши, що не має наміру збільшувати польську участь у війні, але він все ж вважає критично важливим гарантувати безпеку України.
“За жодних обставин ніхто не хоче, щоб Україна послабла чи навіть капітулювала, це було б фундаментальною загрозою для Польщі та польських інтересів”, – наголосив він.
Прем’єр-міністр Польщі тоді ж додав, що незабаром зустрінеться з президентом Франції, прем’єр-міністром Британії, генсеком НАТО і лідерами північних і балтійських країн. Метою зустрічі стане обговорення трансатлантичної співпраці й ситуації в Україні.
Як повідомляв OBOZ.UA, раніше в The Wall Street Journal розповіли, що команда Трампа розглядає різні варіанти завершення війни в Україні, зокрема й “замороження” лінії фронту, а також створення демілітаризованої зони та відмову Києва від вступу до НАТО на 20 років.
Радник президента України Дмитро Литвин, коментуючи цю публікацію, піддав сумніву те, що справжні плани лідерів країн можуть “анонсуватися в газетах”, а також припустив, що інформація може бути російським вкидом.
Водночас The Hill пише, що Трамп намагатиметься розірвати зв’язки РФ, Китаю, Ірану та КНДР, застосувавши свою фірмову “суміш войовничих погроз та дружніх стосунків” із деякими диктаторами.
Джерело: OBOZ.UA