Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, якого називають другом російського диктатора Путіна, злякався Плану перемоги, представленого президентом України Володимиром Зеленським. Він заявив, що Євросоюз має розпочати переговори з росіянами, щоб “знайти вихід із ситуації”.
Про це глава угорського уряду написав на своїй сторінці у Facebook у четвер, 17 жовтня. Він знову видав, що Європа має “переглянути свою поточну стратегію щодо України”, оскільки вона “погано організована” й нібито не працює.
“Президент Зеленський презентує свій План перемоги. Те, що він виклав учора в українському парламенті, більш ніж лякає. Я один із тих, хто закликає ЄС змінити свою нинішню стратегію. Європейський Союз вступив у цю війну з погано організованою, погано реалізованою та погано розрахованою стратегією. Ми програємо цю війну, тож стратегія не працює”, – написав політик.
Орбан заявив, що необхідно “перейти від військової стратегії до мирної”. “Потрібні припинення вогню та мирні переговори!” – йдеться у його повідомленні.
Друг Путіна додав, що звертатиметься до канцлера Німеччини Олафа Шольца та президента Франції Еммануеля Макрона із закликом “якнайшвидше розпочати переговори з росіянами від імені всього Євросоюзу”.
Нагадаємо, що влітку 2024 року в перші тижні шестимісячного терміну головування Угорщини в Раді ЄС Орбан намагався вдати “миротворця”, несподівано відвідавши Київ, щоб зустрітися із Зеленським, а потім того ж тижня вилетів до Москви на уклін до Путіна.
Після поїздок до Києва та Москви він заявив, ніби зрозумів, що позиції України та РФ дуже далекі одна від одної. Водночас у Євросоюзі відхрестилися від самодіяльності Орбана та наголосили, що до Путіна він їздив не від імені ЄС, а за власною ініціативою, тому не може представляти Європу.
Нещодавно прем’єр Угорщини знову відзначився цинічною заявою про те, що для закінчення війни “необхідно зустрітися” президентові України Володимиру Зеленському та російському диктатору Путіну.
Як повідомляв OBOZ.UA, Зеленський представив у Верховній Раді План перемоги України. Документ містить п’ять пунктів, три з них поки що не розголошуються. Чотири пункти мають реалізуватися під час війни, п’ятий – після завершення війни.
Джерело: OBOZ.UA