Процес демобілізації військових, які служать протягом тривалого часу, потребує ретельної підготовки та створення умов для безпечної заміни. Наразі ведуться дослідження та розробляються механізми, які дозволять реалізувати демобілізацію без ризику для обороноздатності країни.

Про це заявив заступник керівника Офісу президента Павло Паліса в інтерв’ю BIHUS Info. Він наголосив, що влада добре розуміє, що люди виснажуються.

“Стосовно мобілізованих, які вже тривалий час служать, абсолютно їх розумію. Люди виснажуються і фізично, і морально, я розумію, що це важко. І я не прихильник службові від сьогодні й до кінця. Але для того, щоб питання демобілізації стало на порядок денний як таке, яке можливо реалізувати, для того треба створити умови”, – пояснив Паліса.

Однак, за його словами, для того щоб питання демобілізації стало можливим, необхідно створити відповідні умови.

“Але без розуміння і допомоги суспільства це не реально. Ми не можемо звільнити велику кількість військових мобілізованих, оголивши якусь ділянку фронту. Ми ж розуміємо, що це не зовсім вкладається в здоровий глузд. Ну вірно, чи можливо я не правий? Я розумію, що люди виснажені”, – зауважив він.

Він підкреслив, що важливо не лише розробити механізм для звільнення військових, а й забезпечити їх заміну без порушення боєздатності армії.

“Просто їх звільнити зараз, не створивши умови щодо їхньої заміни, це неправильно. При всій повазі до тих людей, які вже сидять з (початку, – ред.) повномасштабки”, – резюмував він.

Нагадаємо, головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що серед гострих питань, що нині обговорюються в українському суспільстві, є питання демобілізації тих захисників, що воюють з 2022 року. Втім з проведенням такої демобілізації і забезпеченням повернення додому тих військових, що відслужили три і більше року, на думку військового командування України, є суттєва проблема.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *