Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” почала закуповувати газ в ЄС для створення резервів, хоча раніше заявляла про відсутність планів на імпорт. Компанія використовує для такої закупівлі кредитні кошти ЄБРР.
Користуватись цим газом будуть у разі надзвичайних ситуацій і лише для потреб бізнесу. У пресслужбі “Нафтогазу” пояснили, чому ця закупівля в ЄС не є імпортом.
Перші постачання газу до України з ЄС відбудуться у вересні 2024 року. Закупівлі будуть оформлятися на митний склад. При цьому газ буде оплачений і закачаний у підземні сховища України.
Однак ПДВ за товар “Нафтогаз” платити не буде до моменту розмитнення. Поки товар перебуватиме в режимі митного складу, користуватися ним НАК не зможе, але й операція не вважатиметься імпортом.
Це дозволить компанії зробити запас газу, який можна буде оперативно розмитнити та використати в разі надзвичайної потреби. Зберігати газ у режимі митного складу можна до трьох років.
Весь резервний запас придбають кредитним коштом, який становить 200 млн євро. В НАК зазначили, що ціна за кубометр цього газу є комерційною таємницею і вона відрізняється від показників TTF.
“Йдеться не про імпорт газу, а про закупівлю за кошти банку обсягу блакитного палива, який зберігатиметься у режимі “митний склад” і використовуватиметься виключно за умови виникнення надзвичайних ситуацій і лише для потреб бізнесу”, – зазначили у пресслужбі “Нафтогазу”.
Якщо не виникне надзвичайної потреби використання купленого газу, його можуть продати на ринок ЄС.
“Група Нафтогаз не імпортує газ. І цього року, як і протягом всього прийдешнього опалювального сезону, не має наміру його імпортувати, оскільки за планового розвитку подій газу власного видобутку цілком вистачить для забезпечення потреб українського населення”, – додали у пресслужбі НАК “Нафтогаз”.
Як повідомляв OBOZ.UA, в “Нафтогазі” готуються до найскладнішої зими. У НАК кажуть, що закумулювали необхідний об’єм природного газу, та постійно його збільшують.
В Україні тариф на газ з 1 вересня становитиме 7,96 грн за кубометр для клієнтів “Нафтогазу”. Тариф не зміниться щонайменше до кінця травня 2025 року.
Джерело: OBOZ.UA