Глава Держдепартаменту США Ентоні Блінкен 12 листопада вирушає до Брюсселя для переговорів із союзниками в Європі, щоб обговорити підтримку Києва. В адміністрації президента Джо Байдена кажуть, що докладають усіх зусиль, “щоб залишити Україну в максимально сильній позиції” перед приходом до влади Дональда Трампа.
Про це йдеться у матеріалі Reuters. Як зазначає агентство, Блінкен, “головний дипломат адміністрації Байдена, що йде,” прямує до Брюсселя для переговорів з європейськими союзниками, “стурбованими” тим, що Трамп “може кинути Україну в її війні з Росією”.
Згідно з офіційною заявою Держдепу, під час своєї першої закордонної поїздки після перемоги Трампа на виборах 5 листопада Блінкен зупиниться у столиці Бельгії перед запланованими на цей тиждень візитами до Перу та Бразилії.
На зустрічах із представниками НАТО та Євросоюзу Блінкен “обговорить підтримку України у її захисті від російської агресії”, однак у заяві не уточнюється, яке саме повідомлення він збирається передати.
Окрім передачі Україні військової допомоги на мільярди доларів, Байден працював над розширенням НАТО і згуртував країни у всьому світі для ізоляції РФ після повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році, йдеться у статті.
В адміністрації Байдена заявили, що домагатимуться направлення вже виділеної Україні допомоги до вступу Трампа на посаду в надії допомогти відтіснити війська РФ, що наступають.
“Ми докладаємо всіх зусиль, щоб залишити Україну в максимально сильній позиції, як за рахунок збільшення допомоги з цього моменту і до кінця терміну повноважень адміністрації, так і за рахунок координації дій з партнерами по всьому світу, щоб гарантувати їхню готовність втрутитися в будь-яку ситуацію. “, – Розповів журналістам американський чиновник на умовах анонімності.
За його словами, до їх числа входять союзники в Європі, з якими Блінкен зустрінеться в Брюсселі, а також інші країни, такі як Південна Корея, яка може відіграти вирішальну роль, враховуючи її стурбованість з приводу союзу між РФ і Північною Кореєю, що поглиблюється.
Як зазначає Reuters, Трамп критикував допомогу Байдена Україні, посилюючи стурбованість щодо майбутньої підтримки Києва в умовах, коли Білий дім, Сенат і, можливо, Палата представників контролюватимуть республіканці.
“Найважливіше, що вони можуть зробити… – це, по суті, передати якнайбільше цієї роботи європейцям”, – заявила Енн-Марі Слотер, гендиректор аналітичного центру New America та колишній співробітник Держдепу.
За її словами, у Європі готуються до другого президентства Трампа, хоча прагнуть публічно заявити про те, що співпрацюватимуть із ним.
“(Блінкен) може вжити якихось закулісних, малопомітних дій”, – сказав Слотер, а також “нагадати європейцям, що у них, як і раніше, багато друзів у США, навіть якщо уряд займе зовсім іншу позицію”.
А за словами Деніела Фріда, відставного американського дипломата, який нині працює в аналітичному центрі Atlantic Council, у команди Байдена, що йде, немає іншого вибору, крім як спробувати поставити Україну в найкращу позицію для потенційних мирних переговорів.
За словами Фріда, це може включати координацію дій союзників щодо введення нових санкцій проти Росії або посилення посилення існуючих, хоча будь-які дії, які вжито зараз, можуть бути легко скасовані чиновниками Трампа.
“Якщо люди Байдена спробують загнати їх у кут або набрати очки, люди Трампа можуть просто відкинути це відразу”, – сказав він.
Джерело: OBOZ.UA