Генеральний директорат Європейської комісії з міграції та внутрішніх справ направив до МЗС Грузії черговий лист з критикою арештів у Грузії лідерів опозиції та учасників проєвропейських протестів. Також у цьому листі нагадали, що ЄС призупинив безвізовий режим для грузинських власників дипломатичних та службових паспортів. У відповідь прем’єр Грузії Іраклі Кобахідзе заявив, що для населення його країни свобода, на відміну від стабільності, не є екзистенційним питанням.

Також Іраклі Кобахідзе заявив, що новий грузинський закон про сімейні цінності “є дуже важливими для країни”. А стосовно арештів опозиціонерів грузинський прем’єр запропонував Європі довести наявність у країні політв’язнів.

“Якщо постає питання: мир і стабільність чи безвізовий режим з ЄС, ми, звичайно, віддамо пріоритет миру та стабільності. Ми обираємо мир та стабільність, ми не здамося. Чи їдете ви до Європи з візою чи без візи – це не екзистенційне питання. А ось прийняти те, що вони пропонують, що порушить наш світ та стабільність – це екзистенційні питання”, – заявив журналістам прем’єр від проросійської “Грузинської мрії” Іраклі Кобахідзе.

Проросійський прем’єр Грузі не вперше демонструє свою неосвіченість, називаючи побутове питання екзистенційнім і навпаки. Поняття “екзистенційний” відноситься до унікального досвіду існування кожної людини, її свободи вибору та відповідальності за цей вибір.

“Що стосується ув’язнених, у нас є чітка відповідь: кожна людина, яка перебуває зараз під арештом або в ув’язненні в Грузії, скоїла конкретний злочин. Нехай у Європейській комісії пред’являть докази, якщо вони мають юридичні питання щодо будь-якої з цих справ”, – додав прем’єр.

Окремо Іраклі Кобахідзе зазначив, що нові закони, до яких Європа має претензії, було прийнято “для стабільності та розвитку в Грузії”.

“Щодо нових законів. Це закон про сімейні цінності та захист інтересів неповнолітніх, про прозорість фінансування організацій та медіа – всі вони є дуже важливими для нашої країни. Закон “Про прозорість” – це закон про прозорість революцій. Якщо хтось хоче фінансувати революційні процеси в Грузії, то має робити це прозоро” – пояснив він.

Також грузинський прем’єр заступився за свого попередника та засновника партії “Грузинська мрія” Бідзіну Іванішвілі. Нагадаємо, що проти цього олігарха в Україні\, у США та Європі запроваджені санкції.

“Усі вже зрозуміли, що Іванішвілі не боїться санкцій. Проти нього було запроваджено неформальні санкції, а два мільярди доларів було утримано абсолютно грабіжницьким, ганебним чином. Ця ситуація, звісно, трагічна. Бідзіна Іванішвілі не боїться ні формальних, ні неформальних санкцій. Вони в Європі розмовляють з нами мовою шантажу. Але це не матиме жодного ефекту”, – зазначив він.

Як повідомляв OBOZ.UA, зараз у Грузії більшість громадян вважають, що зовнішньополітичний курс правлячої партії “Грузинська мрія” орієнтований на інтереси Росії та близьких до неї держав. Це Китай, Іран та інші країни, які зблизилися з РФ.

Відповідно, значна частина населення Грузії не очікує вступу країни до Європейського Союзу за поточного уряду та його прем’єра, знавця екзистенційних питань.

Нагадаємо, що грузинський парламент став однопартійним, коли правляча проросійська партія позбавила мандатів 12 депутатів з опозиційної партії “За Грузію” колишнього прем’єр-міністра Гіоргі Гахарії. Приводом для припинення повноважень стало те, що депутати партії нібито не брали участі в засіданнях.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *