Посольство США оприлюднило попередження про підвищений ризик російських ударів по Україні найближчим часом через День незалежності. У секторі безпеки та оборони своєю чергою зазначили, що додаткових приготувань ворога до ракетної атаки не помічено, а дипломатичне представництво щороку, починаючи з 2022-го, публікує такі заяви.
Зокрема, відповідне повідомлення посольства США для американських громадян було оприлюднено на сайті відомства 21 серпня. Як зазначається, ризик ударів РФ ракетами та дронами буде підвищеним у наступні кілька днів та вихідні.
“Посольство США в Києві оцінює, що протягомнаступних кількох днів та у вихідні зросте ризик як нічних, так і денних атак російських безпілотників та ракет по всій території України у зв’язку з Днем незалежності України 24 серпня”, – йдеться в повідомленні.
У посольстві також надали рекомендації з цього приводу: слідкувати за оновленнями місцевих ЗМІ, визначити місця укриттів заздалегідь, за будь-якої повітряної тривоги негайно ховатися в укритті, дотримуватися вказівок українських чиновників та рятувальників у разі виникнення надзвичайної ситуації.
Водночас джерела OBOZ.UA в секторі безпеки та оборони зазначають, що американське посольство щороку, починаючи з 2022-го, публікує такі заяви.
Крім того, якихось додаткових приготувань ворога до ракетної атаки не помічено, ядерні обʼєкти не розпаковувалися, а ракетні ударі окупанти можуть завдавати будь-якого дня.
Як повідомляв OBOZ.UA, армія РФ у ніч проти 22 серпня атакувала Україну десятком “Шахедів” та декількома ракетами. Сили української ППО збили два дрони, а більшість ворожих ракет не досягла своїх цілей. Було уражено позиції Сил оборони на Харківщині, однак, на щастя, минулося без жертв, розповів командувач Повітряних сил Микола Олещук.
За оцінкою військово-політичного оглядача групи “Інформаційний спротив” Олександра Коваленка, РФ дуже швидко виснажила свої запаси ракет, причому з мінімальною шкодою для України. Вона не досягла цілої низки заявлених цілей у короткостроковій перспективі та вже не досягне їх ніколи. Основні носії як авіаційних ракет, так і морського базування країни-агресора виробили свій ресурс, а деякі, такі як Ту-22М3, і зовсім втрачають актуальність, зазначає Коваленко.
Джерело: OBOZ.UA