
Росія продовжує відхиляти пропозиції США та Європи щодо розгортання західних миротворчих сил в Україні, які б допомогли встановленню міцного миру. Її дії вкотре сигналізують про непохитну переговорну позицію Кремля.
Зокрема, агресор не відмовляється від своєї вимоги про територіальні поступки з боку Києва. На це вказали аналітики Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).
Вони нагадали висловлювання секретаря Ради безпеки РФ Сергій Шойгу від 30 квітня під час саміту міністрів закордонних справ БРІКС у Ріо-де-Жанейро, Бразилія. Путінський поплічник заявив, мовляв, західні миротворчі контингенти в Україні є неприйнятними й Росія розглядатиме їх як “законні військові цілі”.
За словами колишнього російського міністра оборони, Москва нібито спостерігає ознаки того, що Захід планує ввести “псевдомиротворців” в Україну. А інший російський чиновник нещодавно натякнув, що Росія не прийме Організацію з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) як механізм моніторингу за припинення вогню або постійного миру.
В ISW підкреслили, що чиновники з країни-агресора неодноразово відхиляли пропозиції Заходу щодо впровадження будь-яких механізмів моніторингу в Україні, використовуючи нечіткі та односторонні умови припинення вогню Росією як зброю, щоб звинуватити Київ у “порушеннях” режиму припинення вогню.
1 травня міністерство закордонних справ Росії заявило, що Кремль “вживе всіх необхідних заходів”, аби запобігти відновленню Україною та її західними союзниками міжнародно визнаних кордонів 1991 року.
“Путін та інші російські посадовці неодноразово вимагали від України погодитися на територіальні поступки, тоді як Росія залишається непохитною у своїй відмові пропонувати будь-які власні поступки”, – повторили в ISW свою оцінку про те, що Кремль не зацікавлений у мирній дипломатії.
Як повідомляв OBOZ.UA, станом на початок квітня шість із 30 країн “коаліції охочих” висловили готовність відправити свій військовий контингент в Україну. Серед них – Велика Британія, Франція, а також країни Балтії (очевидно, Латвія, Литва й Естонія).
За даними The Time, на сьогодні європейським країнам буде проблематично зібрати навіть кілька десятків тисяч військовослужбовців для відправлення в Україну. Основна проблема полягає у недоукомплектованості та недостатньому фінансуванні армій країн Європи.
Джерело: OBOZ.UA