
Присутність військового контингенту інших країн в Україні необхідна для гарантування безпеки. У формуванні такої місії можуть взяти участь понад 10 країн.
Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Павло Паліса під час зустрічі з журналістами 2 квітня. Його цитує “Суспільне”.
За словами Паліси, на цей час питання контингенту та його формування обговорюється із союзниками.
Зокрема, йдеться про повноваження іноземних підрозділів та порядок дій у різних доменах — сухопутному, морському, повітряному. Україна зацікавлена в максимально ефективній присутності військових країн-партнерів у кожному з цих напрямків.
“Це комплексне питання, яке потребує ретельного планування з урахуванням багатьох факторів. Саме над цим зараз і ведеться робота”, — наголосив Паліса.
Він пояснив, що кожен підрозділ, який потенційно буде розгорнуто на нашій території, повинен:
мати систему ППО для захисту з повітря;
забезпечити надійне логістичне розгортання;
мати засоби радіоелектронної боротьби;
координувати взаємодію з авіаційною компонентою;
у випадку військово-морської присутності – гарантувати захист і охорону морських сил.
Павло Паліса повідомив, що зараз в Україні готуються до зустрічі щодо присутності такого контингенту. За його словами, Київ очікує представників 10-12 країн. Серед них будуть Велика Британія, Франція, країни Балтії та країни Північної Європи – Швеція, Норвегія, Фінляндія, Данія.
“Зустріч, про яку йдеться, – це перша такого роду. Найближчим часом запланована ще одна – вже у більш технічному форматі. Там, сподіваюся, всі питання будуть обговорені глибше та детальніше. Ми чудово розуміємо, що для ухвалення подібних рішень необхідна синхронізація як військової, так і політичної компоненти. Лише після цього можна буде рухатися далі. Чому ми зараз ведемо переговори насамперед із Францією та Великою Британією? Тому що саме ці країни висловили готовність взяти на себе лідерство в цьому процесі”, – зазначив Павло Паліса.
Він наголосив, що найважливішим для утворення миротворчого контингенту є наявність політичної волі та військової спроможності.
“Найсильнішими гарантіями безпеки для України є дієздатні, потужні сили оборони з високим рівнем готовності”, – наголосив представник Офісу президента.
Як повідомляв OBOZ.UA, найвище військово-політичне керівництво України зайняте підготовкою пропозицій до “коаліції охочих” щодо можливих контингентів миротворців. За словами президента Володимира Зеленського, це була окрема тема останнього засідання Ставки Верховного головнокомандувача.
Джерело: OBOZ.UA