
В Україні вартість електроенергії в серпні не зміниться та становитиме 4,32 грн за кВт*год. При тому родина з трьох осіб в середньому за місяць заплатить 561,6 грн.
Про це йдеться в публікації OBOZ.UA. Так, якщо є газова плита, норматив споживання електроенергії на родину з трьох людей складатиме 130 кВт*год. А якщо немає газової плити, то норматив споживання електроенергії складатиме 170 кВт*год.
Отже, враховуючи вартість електроенергії в 4,32 грн/кВт*год, за місяць родині з трьох людей доведеться платити 561,6 грн, якщо є газова плита, та 734,4 грн за місяць, якщо немає газової плити.
Як платити за електроенергію менше
Як зазначають в Міненерго, “нічний тариф” (із встановленим двозонним лічильником) складатиме 2,16 грн/кВт*год. Тому власники двозонних лічильників продовжуватимуть сплачувати вдвічі менше за електроенергію, спожиту з 23:00 до 7:00.
Крім того, Державне агентство з питань енергоефективності опублікувало поради українцям. Якщо дотримуватися цих порад, суми у платіжках можна знизити в кілька разів.
Вимикати світло та використовувати енергоефективні лампи. Це найпростіший спосіб економити. У коридорі можна встановити датчик руху (світло включатиметься лише під час руху). А всі лампочки треба заманити на світлодіодні.
Купувати прилади класом енергоефективності “А” та “А+”. Вони можуть споживати до 30-50% менше струму. Також важливо вимикати прилади, які ви не використовуєте. У режимі очікування вони також використовують струм.
Холодильник має бути чистим, знаходиться в місці, на яке не потрапляють прямі сонячні промені. Включати тільки ті прилади, якими ви зараз користуєтеся.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України постановою № 632 від 31.05.2024 встановив для всіх жителів України єдину фіксовану ціну на електроенергію – 4,32 грн/кВт*год незалежно від обсягу споживання.
Як раніше писав OBOZ.UA, “Газмережі” почали надсилати українцям по всій країні платіжки на оплату вартості обслуговування внутрішньобудинкових газових систем. Така послуга є обов’язковою. Залежно від віку багатоповерхівки, обслуговування (під час якого передусім шукають витоки газу) проводять раз на три-п’ять років.
Джерело: OBOZ.UA