Зростаючі потреби Збройних сил України можна вдовольнити зокрема передачею далекобійних ракети Storm Shadow, в яких є американські компоненти. У цьому питанні наші британські партнери залежать від рішення адміністрації у США (Storm Shadow/SCALP EG – франко-британська, однак деталі в ній є й американські).
Зараз Україна має продовжувати тиск на Захід, аби зрештою отримати це озброєння. Про це у випуску OBOZ.Talk сказав Вадим Пристайко – колишній надзвичайний і повноважний посол України у Великій Британії, ексміністр закордонних справ України, ексголова місії України при НАТО.
“Ми приходимо до моменту, де наші союзники мають прийняти радикальне інше рішення. Нам недостатньо тієї допомоги, яку вони надають. І фраза про те, що вони будуть з нами стільки, скільки треба, має переходити в кількісну складову”, – зазначив він.
Пристайко каже, що розмову про військову допомогу із західними варто вести, пояснюючи, чого ми хочемо досягти, який у нас є план і доктрина.
“В результаті цієї розмови наші партнери зможуть запропонувати нам платформи. Тобто у когось є далекобійні ракети такі, у когось є далекобійні дрони інші, хтось може допомогти розвідкою, хтось може допомогти цілеспрямуванням і так далі. Оця розмова, замість того, щоб казати, що нам потрібно ще 10 танків такої марки, 50 снарядів іншої марки. Розмова ця, я сподіваюся, вона ведеться нашими військовими”, – додав він.
Стало відомо, що прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та президент Франції Емманюель Макрон “востаннє” спробують переконати президента США Джо Байдена надати Україні дозвіл завдавати ударів по цілях на території Росії за допомогою франко-британських ракет Storm Shadow.
За слова Пристайка, в цьому питанні нам слід очікувати позитивної розв’язки. Байден дійсно може ухвалити таке рішення.
“Якщо бути зовсім чесним, то адміністрації залишилося там два місяці, і це найпростіше рішення, яке можуть прийняти демократи зараз. Вони можуть прийняти рішення вибрати всі залишки коштів, якими розпоряжається адміністрація президента Байдена, щоб залишити новій адміністрації чистий аркуш, ну і заодно продемонструвати, що наші політичні конкуренти, подивимося, як вони будуть допомагати Україні. Але це внутрішня тема”, – сказав дипломат.
Позиція України щодо цього має бути твердою – нам потрібні ці ракети, аби зруйнувати ланцюг постачань озброєнь, управління, командування країни-агресора. Для цього нам треба “дотягнутися” до їхніх далеких складів та аеродромів.
“І про це треба чітко заявляти нашим партнерам. Питання не в тому, що ми хочемо, знаєте, десь ударити подалі, у нас якийсь кривий план – у нас чітке розуміння, що іншим шляхом ми не зупинимо КАБи, тому що ці аеродроми знаходяться за межами нашої досяжності. От і все, така проста позиція. Не подобається попередній адміністрації – вона через два місяці не буде нести ніякої відповідальності. Нехай знайдуть собі сміливість прийняти це рішення”, – резюмував Пристайко.
Як повідомляв OBOZ.UA, партнери України мають відреагувати на вступ військ КНДР у війну на боці Росії відповідним чином. Передусім вони мають збільшити постачання озброєнь, необхідних Силами оборони України для виконання нагальних завдань, заявив директор із розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих.
Джерело: OBOZ.UA