Американська армія незабаром отримає на озброєння надпотужну мікрохвильову платформу Leonidas Generation II для боротьби з безпілотниками. Управління оперативного потенціалу і критичних технологій Армії США замовило “бойові мікрохвильовки” у компанії Epirus на суму 43,5 мільйона доларів.

У США розраховують, що друге покоління IFPC-HPM Leonidas більш ніж удвічі збільшить дальність дії, підвищить потужність, смертоносність і зручність використання. Про це йдеться в заяві на сайті компанії Epirus.

Базовий контракт передбачає постачання двох систем високопотужної мікрохвильової системи з інтегрованою системою протипожежного захисту другого покоління (GEN II), а також супутні випробування, допоміжне обладнання та запасні частини. Крім того, армія США отримає можливість проведення додаткових випробувань, закупівлі компонентів і підтримки системи озброєння.

Системи Leonidas Generation II будуть створені на базі чотирьох систем iFPC-HPM, поставлених Epirus армії США в травні 2024 року. Системи озброєння використовуватимуть твердотільну платформу надвисокочастотної технології (HPM), розроблену для боротьби з електронними засобами та захисту критично важливих активів із використанням електромагнітних перешкод.

Вдосконалені системи включатимуть відгуки солдатів, отримані під час випробувань IFPC-HPM першого покоління, включно з інженерними доводочними випробуваннями, спільними комплексними навчаннями з бойової стрільби протиповітряної та протиракетної оборони, а також оперативними оцінками за участю бойових командувань.

Генеральний директор Epirus Енді Лоурі заявив, що перші прототипи IFPC-HPM пройшли через усі випробування і показали позитивні результати. Друге покоління платформи Leonidas і наступна модифікація IFPC-HPM будуть ще потужнішими та ефективнішими.

“Ми бачили, як дрони завдавали ударів по американських базах, порушували наш південний кордон, а ройові атаки стали визначальними факторами зарубіжних конфліктів. Epirus готовий відгукнутися на заклик армії і швидко почати масштабне виробництво, щоб допомогти впоратися з асиметричною загрозою дронів за допомогою нашої технології HPM”, – заявив гендиректор компанії Epirus.

Очікується, що системи Leonidas Generation II більш ніж удвічі збільшать максимальну ефективну дальність порівняно з системами першого покоління, збільшать потужність на 30% і включатимуть у себе батареї високої щільності для збільшення часу роботи і зниження вимог до зовнішнього живлення.

Нагадаємо, Велика Британія в рамках угоди, відомої як Глобальна програма бойової авіації, продовжує розробку абсолютно нового винищувача Tempest. За прогнозами розробників, літак буде готовий до експлуатації у 2035 році.

Раніше повідомлялося, що Королівський Канадський військово-морський флот уперше застосував морський дрон Hammerhead, споряджений бойовою частиною. Під час військових навчань надводний безпілотник успішно вразив призначену ціль.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *