Наступного тижня міністри оборони країн НАТО зберуться для обговорення нової стратегії відносин із Росією. Це питання стало ще актуальнішим через війну в Україні, яка суттєво загострила стосунки між Альянсом і Москвою.
Про це пише Politico. Зараз НАТО розглядає Росію як найбільшу загрозу безпеці своїх країн-членів, тоді як Кремль вважає розширення Альянсу на схід загрозою своєму існуванню.
Попри серйозне погіршення відносин, залишається чинним “Основоположний акт” 1997 року, що мав на меті побудову стабільної Європи. Однак співпраця через Раду Росія-НАТО фактично зупинилася з 2022 року. Тепер НАТО прагне виробити новий підхід до взаємодії з РФ, враховуючи реалії, що змінилися.
Конкретного плану ще немає, і країни-члени Альянсу мають різні погляди на те, як реагувати на дії Кремля. Деякі побоюються, що жорстка стратегія лише загострить ситуацію та дестабілізує Росію ще більше.
Окремі складнощі виникають через позиції країн, наприклад, Угорщина та Словаччина, які підтримують зв’язки з Москвою і виступають за збереження діалогу з Росією, що ускладнює вироблення спільної позиції всередині НАТО.
Нагадаємо, голова міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сіярто знов заявив, що вступ України до Північноатлантичного альянсу призведе до Третьої світової війни. Він пояснив це відповідним пунктом Статуту НАТО про колективну оборону.
Як повідомляв OBOZ.UA, генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав союзників не піддаватися страху перед ядерними погрозами диктатора Росії Володимира Путіна. Він підкреслив, що НАТО є потужним альянсом, готовим дати відсіч будь-яким загрозам.
Джерело: OBOZ.UA