
Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер нібито планує подати президентові США Дональду Трампу план про розміщення 30 000 європейських солдатів в Україні як частину гарантій безпеки для країни. Глава британського уряду докладно розповість, як європейські сили могли б контролювати угоду про припинення вогню між Україною та Росією, укладену за посередництва президента США.
Політики зустрінуться у Вашингтоні наступного тижня. Також із Трампом планує зустрітися президент Франції Еммануель Макрон, про це пише The Telegraph.
За даними журналістів, Стармер закликатиме Трампа тримати винищувачі та ракети США у стані готовності у Східній Європі, щоб відповісти, якщо Росія порушить умови будь-якого перемир’я.
Англо-французька стратегія “сил заспокоєння” була представлена найвпливовішим європейським лідерам на екстреній зустрічі в Парижі на початку цього тижня, коли вони намагалися відреагувати на початок мирних переговорів Трампа з російським диктатором Володимиром Путіним.
Вона була складена на тлі побоювань, що президент США “умиє руки” щодо України та припинення вогню майже відразу після укладання будь-якої угоди.
Стармер доводитиме, що в інтересах США продовжуватиме брати участь у запобіганні вторгнення Росії втретє після закінчення бойових дій.
Згідно з англо-французьким планом, менше 30 тисяч військовослужбовців під керівництвом європейців будуть розміщені в українських містах, портах та інших критично важливих об’єктах інфраструктури, таких як атомні електростанції, далеко від нинішніх ліній фронту.
Замість того, щоб розміщувати набагато більші сили у охопленій війною країні, місія покладатиметься на “технічний моніторинг”, включаючи розвідувальні та спостережні літаки, безпілотники та супутники, щоб надати “повну картину того, що відбувається”, сказав західний чиновник.
Операція буде підкріплена достатньою вогневою міццю, щоб “відслідковувати та збивати ці атаки”, щоб знову відкрити повітряний простір України та забезпечити комерційні рейси.
Військово-морські патрульні кораблі також будуть відправлені до Чорного моря для відстеження російських загроз комерційним судноплавним шляхам.
Як пишуть журналісти, план, викладений західними офіційними особами, далеко не відповідає миротворчій місії чисельністю 200 тисяч осіб, яку вимагає Володимир Зеленський, як можливу ціну за підписання мирної угоди.
Але з огляду на опір Німеччини, Іспанії та Італії висадці військ на землю європейські можливості щодо забезпечення майбутнього України здаються обмеженими.
Залишаючи переговори в Парижі, Стармер сказав, що така операція вимагатиме “американської підтримки”, щоб утримати Росію від повторного нападу. Підтримка може включати винищувачі США, які розміщені в Румунії та Польщі, готові відреагувати на будь-яку майбутню російську агресію.
Набагато більші багатонаціональні сухопутні сили також можуть базуватися на східних кордонах НАТО, щоб у разі потреби висунутись для захисту європейських військ усередині України.
Як повідомляв OBOZ.UA, нещодавно Кір Стармер заявив, що його країна готова за необхідності розмістити свої війська на території України. Це може стати однією із гарантій безпеки України після підписання угоди з Росією.
Після цієї заяви прем’єра у британському парламенті виникла дискусія. Частина депутатів заявила, що таке рішення не повинно пройти повз парламент і вимагає провести голосування.
Джерело: OBOZ.UA