Оновлений варіант угоди щодо копалин між Україною та США став значно якіснішим і зосередженим лише на нових проєктах та інвестиціях. Суперечливі пункти прибрано, а політична частина документа очікується вже найближчими днями.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк (“Голос”), зауваживши, що оновлений варіант документа матиме суттєво вищу якість і сфокусований виключно на майбутньому – без суперечливих пунктів, які викликали суспільний резонанс.

“Там текст буде значно кращий ніж той, що ми отримали 23 березня”, – наголосив Железняк. За словами нардепа, один з ключових здобутків нового підходу – усунення пунктів, які стосувалися діючих об’єктів та спірних активів:

  • немає положень про ренту по діючих копалинах;
  • немає згадок про передачу об’єктів критичної інфраструктури, таких як газотранспортна система (ГТС) чи атомні електростанції (АЕС).

Натомість основна увага приділяється перспективним проєктам та іноземним інвестиціям, які можуть дати Україні новий поштовх у сфері видобувної промисловості. “Дуже правильна ідея була залучити зовнішніх консультантів”, – підкреслює Железняк.

Йдеться про міжнародних фахівців, які допомогли переформатувати документ, зробити його зрозумілим, зваженим і прийнятним для обох сторін, з урахуванням стратегічних інтересів України. Поки що фінальний варіант угоди не готовий повністю, зазначає депутат.

Найімовірніше, до 26 квітня буде оприлюднена лише політична частина, яка містить рамкові принципи і напрями співпраці. Це критично важливо в умовах поточних міжнародних викликів. “Хоча в світлі останніх подій якраз зараз політична частина викликає найбільше запитань”, – додає Железняк.

Цей документ має стати основою для залучення стратегічних інвестицій, зокрема у видобуток титану, літію, графіту та інших критично важливих копалин. Його оновлення демонструє усвідомлення урядом необхідності чіткого і прозорого підходу до управління національними ресурсами.

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, Україна та США підписали меморандум щодо угоди про корисні копалини. Це ще не фінальна угода про створення спільного інвестиційного фонду, який поповнюватиметься від розробки українських надр, – її укладуть не раніше ніж 21-27 квітня.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *