Президент Китаю Сі Цзіньпін під час зустрічі з російським лідером Володимиром Путіним зазначив, що світ перебуває в періоді змін, “небачених за останнє століття”, коли міжнародна ситуація є складною та хаотичною. Проте Сі Цзіньпін висловив сподівання, що дружні відносини між Китаєм і Росією продовжуватимуться впродовж поколінь.
Про це він заявив під час саміту БРІКС у Казані, повідомляє Reuters. Вони також обговорили можливості подальшого зміцнення співпраці між країнами.
“Зараз у світі відбуваються зміни, небачені за сто років, міжнародна ситуація переплетена з хаосом. Але я твердо вірю, що дружба між Китаєм і Росією триватиме поколіннями, і відповідальність великих країн перед своїми народами не зміниться”, — сказав Сі Путіну на відкритті саміту БРІКС.
Глава КНР зазначив, що співпраця в рамках БРІКС є “ключовою платформою для солідарності та взаємодії між країнами з ринками, що формуються, і тими, що розвиваються”.
За словами Сі Цзіньпіна, ця група є “основною силою в просуванні справедливої та впорядкованої глобальної багатополярності, а також інклюзивної економічної глобалізації”.
Путін, зі свого боку, назвав Сі Цзіньпіна “дорогим другом” і наголосив, що партнерство з Китаєм сприяє стабільності у світі.
“Російсько-китайське співробітництво у світових справах є одним з головних стабілізуючих факторів на міжнародній арені”, — сказав голова РФ.
Путін підкреслив, що Росія планує й надалі “посилювати координацію на всіх багатосторонніх платформах” з метою забезпечення “глобальної безпеки та справедливого світового порядку”.
Незважаючи на війну в Україні, він зазначив, що РФ і Китай продовжують нарощувати торговельні відносини. Сі Цзіньпін, своєю чергою, додав, що Москва і Пекін пройшли через “безпрецедентні випробування”.
Раніше повідомлялося, що в ООН спробували виправдати поїздку генерального секретаря організації Антоніу Гутерреша у Росію на саміт БРІКС. Там це назвали “стандартною практикою”. Водночас в ООН запевнили, що позиція Гутерреша щодо війни Росії проти України залишається незмінною.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що на саміт БРІКС у Росію їдуть лідери Китаю, Індії, Туреччини та навіть генсек ООН. Тож цей захід у Казані, який триватиме з 22 до 24 жовтня, розглядається Кремлем як дипломатичний “тріумф”, демонстрація своєї стійкості до санкцій та відсутність повноцінної міжнародної ізоляції.
Джерело: OBOZ.UA