Вартість золота в Україні, як і в усьому світі, досягла рекордних позначок. Тройська унція 23 серпня 2024-го коштує 103,2 тис. грн, а ще п’ять років тому вартість складала 37,5 тис. грн. У разі інвестиції в 1 тис. доларів за п’ять років можна було заробити 41,9 тис. грн.
Це випливає із розрахунків OBOZ.UA. Так, тисяча доларів у серпні 2019-го, тобто п’ять років тому, коштувала всього 25,1 тис. грн. Припустімо, що українець інвестував таку суму в гривні в банківське золото або в американську валюту.
- Якщо інвестувати в долар. За п’ять років інвестиція в долари могла б принести прибуток у розмірі 16,1 тис. грн. Це всього близько 3,2 тис. грн за рік.
- Якщо інвестувати в євро. П’ять років тому за 25,1 тис. грн можна було купити 906 євро. Зараз таку кількість євро можна продати вже за 41,6 тис. грн. Тобто прибуток складатиме 16,4 тис. грн. Це більше, ніж інвестиційний дохід від долара.
- Якщо інвестувати в золото. За 25,1 тис. грн п’ять років тому можна було купити 0,65 тройської унції золота. Зараз таку кількість золота можна продати вже за 67 тис. грн. Тобто прибуток складатиме 41,9 тис. грн.
Тобто купувати золото в рази вигідніше, ніж долари чи євро.
Вартість золота у 2024 році
З січня ціна на золото зросла на 20%, що зробило його одним із найприбутковіших сировинних товарів у 2024 році. Активно дорожчати метал почав у березні, тоді вартість унції досягла історичного максимуму 2160 доларів.
Зростання вартості золота до нових висот пояснюється кількома причинами. До основних Bloomberg відносить такі:
- великі закупівлі металу центральними банками;
- сильний споживчий апетит у Китаї;
- попит на активи-притулки на тлі геополітичної напруги.
Втім, таке ралі виявилося несподіванкою не всім. Консалтингова компанія Metals Focus ще в червні прогнозувала новий рекорд цього року, а на початку липня Citigroup озвучила свій сценарій, згідно з яким у 2025 році золото досягне $2700-3000 за унцію.
Як раніше писав OBOZ.UA, Україна вже три роки не поповнювала свій золотий запас на світовому ринку – цей показник залишається на рівні 27,1 тонни. Однак у 2024 році Нацбанк прозвітував про збільшення частки золота у міжнародних резервах країни – це сталося через зростання вартості самого металу.
Джерело: OBOZ.UA