У столиці Грузії, у місті Тбілісі на площі Свободи скупчилася велика група людей. Тут розпочинається опозиційний марш протесту проти результатів парламентських виборів, на яких переможцем стала проросійська партія “Грузинська мрія”.

Представники опозиції вимагають від ЦВК визнати результати недійсними через фальсифікації. Відео оприлюднила NEWSGEORGIA в Telegram.

На опублікованих відео можна помітити, що люди із прапорами Грузії стоять в очікуванні на опозиційний марш, який був запланований заздалегідь.

На відміну від протестних акцій, що відбувалися в останні тижні за участю політичних партій, сьогодні людей на вулиці зібрала соціальна платформа Daitove, що організувала акцію через соціальні мережі.

Слід зазначати, що Daitove – одна з найактивніших та найбільших соціальних груп у грузинському сегменті Фейсбуку, яка була створена весною цього року під час масових протестів проти так званого закону про іноагентів для надання транспорту та безкоштовного житла тим, хто прибував із регіонів підтримати акції.

Раніше, один із лідерів партії “Єдність – Національний рух” Георгій Вашадзе заявив, що протест продовжуватиметься до остаточної перемоги. Він представив такий план дій (далі цитуємо):

“Перше – ми вимагаємо призначення нових виборів.

Друге – ми не визнаємо вибори й не визнаємо легітимність парламенту.

Третє – ми почали рух опору та розгортаємо фронт опору спочатку у Тбілісі, а потім у всій Грузії.

Четверте – кожен наступний протест буде дедалі гострішим і орієнтованим на більш конкретну мету.

П’яте – ми продовжуємо збирати докази й повністю готуємо документацію для міжнародного розслідування, щоб усі злочинці отримали покарання”.

Як повідомляв OBOZ.UA, після виборів 26 жовтня грузинський Центрвиборчком оголосив про перемогу керівної партії “Грузинська мрія” з результатом майже 54% голосів. Такий рівень підтримки на 12% перевищує результати екзитполу, що викликало недовіру до оголошених результатів як всередині країни, так і на міжнародному рівні.

Міжнародні спостерігачі поскаржилися на численні порушення, зокрема на випадки насильства щодо представників опозиції, залякування виборців, дискредитацію спостерігачів і зловживання адміністративними ресурсами.

Свою стурбованість численними порушеннями на виборах у Грузії висловила Франція, у США заявили, що не виключають для Грузії “подальших наслідків”, якщо курс уряду не зміниться, а Швеція оголосила про призупинення співпраці з владою Грузії.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *