
На території Європи та в інших куточках планети метеорологи продовжують фіксувати рекордні температури. Катастрофічна ситуація склалася на південному сході Туреччини, де повітря розжарилося до 50 градусів за Цельсієм.
Унаслідок аномального підвищення температури виникли численні масштабні пожежі. Про це повідомляє Turkiye Today.
Новий температурний рекорд
За даними Турецької державної метеорологічної служби, новий температурний рекорд для континентальної Європи було встановлено 26 липня. Цього дня в провінції Ширнак на південному сході Туреччини стовпчики термометрів піднялися до +50,5 градусів за Цельсієм.
Ці температурні показники стали максимальними за всю історію спостережень і перевершили попередній континентальний європейський рекорд у 48,8 градусів Цельсія, встановлений на Сицилії (Італія) в серпні 2021 року.
Всесвітня метеорологічна організація офіційно підтвердила італійський рекорд у січні 2024 року після вичерпного процесу оцінювання, що включав незалежний аналіз і калібрування сицилійського датчика, а також пов’язаного з ним реєстратора даних і сонячного екрана.
Температура +40 уже не дивує
За даними метеорологів, останніми днями температура перевищила 40 градусів Цельсія в 31 провінції Туреччини. Заміри проводилися в тіні на висоті 2 метрів над рівнем землі. Державна метеорологічна служба Туреччини повідомила, що по всій країні температура на 6-12 градусів вища за середньосезонні значення.
Географічне положення Туреччини, що охоплює як Європу, так і Азію, робить цю температуру значущою для європейських кліматичних даних, оскільки країна входить до європейського регіону. Оскільки регіон охоплює частини Азії, включно з Ізраїлем, Туреччиною і Сирією, а також Гренландією, метеорологи класифікують екстремальні явища, зареєстровані як для всього регіону, так і для континентальної Європи зокрема.
Масштабні пожежі
У період з 25 до 27 липня 2025 року кілька регіонів Туреччини зіткнулися з масштабними лісовими пожежами, спричиненими високими температурами і сухою погодою. Повідомлення про загоряння надходили з провінцій на південному і західному узбережжі, популярних серед туристів.
Місцева влада і рятувальні служби докладають усіх зусиль для локалізації та гасіння вогнищ загоряння. Задіяно авіацію, пожежні розрахунки працюють на землі. Проводять евакуацію жителів із зон, безпосередньо прилеглих до пожеж, а також вживають заходів для забезпечення безпеки відпочивальників.
За даними турецьких екстрених служб, усього за кілька днів пожежі знищили близько 80 тис. гектарів лісу. Жертвами стихійного лиха вважаються 13 осіб, близько 50 тис. людей змушені були покинути свої будинки.
Як повідомляв OBOZ.UA, через лісові пожежі в американській Аризоні було оголошено евакуацію з Національного парку Гранд-Каньйон, вхід для туристів заблокували. Через спеку у Великому каньйоні помер 67-річний мандрівник.
Джерело: OBOZ.UA