США та Україна близькі до підписання фінальної угоди про корисні копалини. Очікується, що це станеться вже цього тижня (28 квітня – 4 травня). Раніше Україна досягла від Штатів значної поступки – не зараховувати її доходи від реалізації угоди в рахунок погашення отриманої раніше військової допомоги. Це могло вплинути на прогрес щодо обговорення документа.

Про це повідомляє Financial Times. Зазначається, що, за словами “високопоставлених українських чиновників”, угода охоплюватиме:

  • усі мінеральні ресурси, включно з нафтою і газом;
  • великі енергетичні активи на всій території України.

При цьому наголошується: прорив у переговорах стався після зустрічі Трампа із президентом України Володимиром Зеленським у Ватикані. Аналітики нагадують: сам Трамп охарактеризував зустріч як “прекрасну”. А також похвалив Зеленського за “добру роботу”.

“США і Україна наближаються до підписання угоди щодо мінеральних ресурсів. Київ заявив, що домігся поступки від адміністрації Трампа – не використовувати доходи для погашення минулої військової допомоги”, – йдеться у повідомленні.

Зі свого боку радник із національної безпеки США Майк Волтц повідомив, що “перемовники старанно працювали на вихідних” над угодою. Він зазначив: це, а також те, що “Трамп рішуче налаштований довести справу до кінця”, дає підстави вважати, що угода буде укладена.

Нагадаємо: раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що в угоді не враховуватиметься допомога Сполучених Штатів, надана до підписання документа. Також він зазначив, що у роботі над документом є прогрес.

“Головне – чітко визначили наші червоні лінії, угода має відповідати європейським зобов’язанням, а також не суперечити Конституції та законодавству України. Вона повинна обов’язково бути ратифікованою парламентом. Досягнуто домовленостей, що в документі не зараховується допомога, надана до її підписання”, – розповів прем’єр.

Зі свого боку нардеп Ярослав Железняк (“Голос”) підтвердив слова Шмигаля. А також повідомив:

  • Логіка майбутнього Фонду – “основи угоди з копалинами” – буде змінена.
  • Поточна версія документа “в рази краща” за ту, яку Україна отримала 23 березня.

“Там про майбутні інвестиційні проєкти і саме прибутки з них. Не діючі і не прямі податки, як це було. Ніяких АЕС, портів (діючих) чи газотранспортної системи. Я б сказав, він нам точно ок, навіть можна б було десь сказати, що вигідний”, – розповів нардеп.

Як повідомляв OBOZ.UA, раніше Трамп звинуватив Україну в тому, що угода все ще не підписана. За його словами, це рішення було затримано майже на місяць.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *