В Україні продовжують зростати ціни на картоплю – вартість цього продукту прагнула рекорду десятиліття і вже досягає 30 грн/кг, що на 18% більше, ніж тиждень тому. Це пов’язано із завершенням збирання врожаю та низькою врожайністю цього овочу минулого року.
Про це повідомили аналітики EastFruit. Вони зазначили, що вартість продукції зростає з останньої декади вересня 2023 року – не став винятком і перший осінній місяць, коли тривала польова кампанія зі збирання врожаю.
“У цей період реалізується як картопля середньої та низької якості, що не підлягає тривалому зберіганню, так і якісна продукція, зберігати яку виробник не планує або не має такої можливості. Як результат, нинішній сезон на ринку картоплі в Україні вже напевно став винятковим”, – констатують агроаналітики.
Станом на 23 жовтня в основних регіонах виробництва картопля залежно від сорту, якості та обсягів пропонується на продаж по 20-30 грн/кг. Це в середньому на 18% дорожче, ніж наприкінці попереднього робочого тижня.
“Можна констатувати, що ціни на картоплю продовжують встановлювати нові цінові рекорди останнього десятиліття”, – додали експерти ринку. Виробники картоплі наводять такі причини зростання вартості овочів на цьому тижні:
- більшість українських фермерів завершили відвантажувати картоплю безпосередньо з поля, через що господарства пропонували до продажу цю продукцію зі сховищ, ціни на яку традиційно вищі;
- суттєве зниження врожайності картоплі у поточному сезоні.
За цінами на картопля Україна обганяє багато країн регіону – це означає, що у першій половині поточного сезону на ринок надійде значний обсяг імпортної продукції. Експертів прогнозують, що це стабілізує ситуацію на ринку.
Незважаючи на це, великі гравці ринку не поспішають продавати основні обсяги картоплі, оскільки розраховують на подальше зростання цін у цьому сегменті. Через це овоч в Україні вже в середньому у 2,9 раза дорожчий, ніж наприкінці жовтня 2023 року.
Також OBOZ.UA писав, що в Україні спостерігається значне зростання цін на яйця. Експерти прогнозують, що тенденція продовжиться протягом усього осінньо-зимового періоду.
Джерело: OBOZ.UA