Деякі категорії військовозобов’язаних можуть отримати відстрочку від призову, однак для більшості з них вона не буде діяти постійно, навіть якщо підстави для відтермінування залишаються. Тому відстрочку потрібно періодично продовжувати. Для цього необхідно подати заяву до ТЦК.

Це передбачає закон про мобілізацію. OBOZ.UA розповідає, на який термін дають відстрочку, і що потрібно зробити для її продовження.

Скільки діє відстрочка від мобілізації

Підстави для відстрочки від призову під час мобілізації можуть бути різними – сімейні обставини, стан здоровʼя, навчання. Відтермінування дають на термін дії цих підстав. Наприклад, якщо підставою є утримання трьох дітей віком до 18 років, відстрочка анулюється після досягнення одним з дітей повноліття. За цим самим принципом студенти вишів втрачають відтермінування від служби після закінчення цих закладів навчання.

При цьому відстрочка від мобілізації триває не довше ніж проведення мобілізації. Як відомо, від початку повномасштабної війни воєнний стан та мобілізацію встановлюють на кожні наступні 90 днів указом президента. Відповідно, відстрочка діє лише до закінчення дії указу про проведення мобілізації, а далі її треба оформлювати ще раз.

Тобто, простіше кажучи, відстрочку від мобілізації доведеться продовжувати кожних приблизно три місяці, поки будуть діяти підстави для неї.

Проте, відповідно до змін у постанові Кабміну, для деяких категорій чоловіків відстрочка буде продовжуватися автоматично:

для людей з інвалідністю – на весь термін їхньої інвалідності;

для студентів та аспірантів – на один навчальний семестр (але не довше ніж на 6 місяців);

для вчителів та викладачів – на цілий навчальний рік;

для тих, кого військово-лікарська комісія визнала тимчасово непридатними до служби, – на період, який зазначений у її висновку. Але не довше 12 місяців;

для держпосадовців та держслужбовців – на період, поки вони працюють на відповідній посаді;

для близьких родичів тих, хто загинув під час АТО, повномасштабної війни та тих, кому посмертно надали звання Героя України, – на термін дії відповідних підстав.

Як продовжити відстрочку

Для продовження терміну дії відстрочки потрібно подати заяву територіальному центру комплектування та соціальної підтримки.

Деякі ТЦК разом з нею вимагають повторно принести пакет документів, які підтверджують право на відтермінування, або ж дозволяють відправити їх поштою. Тому ці деталі варто уточнити у військкоматі.

Багатодітні батьки, студенти, аспіранти, докторанти та люди з інвалідністю можуть оформити відстрочку через застосунок Резерв+.

Документи і заяву на відстрочку має розглядати спеціальна комісія при ТЦК та СП. І тільки комісія вирішує, чи надавати військовозобов’язаному відтермінування та має повноваження ухвалювати рішення, як позитивне, так і негативне

Якщо чоловік хоче подати заяву на прийомі в ТЦК, але йому відмовили одразу, це – порушення закону.

Як повідомляв OBOZ.UA, президент Володимир Зеленський підписав закони про продовження воєнного стану та загальної мобілізації до 9 травня 2025 року. Це вже 14-те продовження особливого режиму, який діє в Україні з 24 лютого 2022 року через повномасштабну агресію Росії.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *